Okręgówka zapadła w zimowy sen

09:33, 22.11.2021 KS Aktualizacja: 12:52, 22.11.2021

Fenix dopiero w 15 kolejce poniósł pierwszą porażkę w sezonie 2021-22. Trzy punkty z Siennicy wywieźli Czarni Węgrów.

WYDARZENIE KOLEJKI

Pierwsza porażka Fenixa w rundzie jesiennej. Nie może być inaczej. Do meczu z Czarnymi sienniczanie byli niemal bezbłędni. Jesienna forma sprawiła, że Fenix na dwie kolejki przed końcem zmagań zapewnił sobie zimowanie na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz z Czarnymi miał być przyjemnym zwieńczeniem udanej rundy, a okazał się drogą przez mękę.

Czarni przyjechali do Siennicy z planem. Gra węgrowian oparła się na pracy całego zespołu w defensywie, a także szukaniu szczęścia w kontrach. Na środku obrony zagrali doświadczeni Rafał Komosa i Łukasz Supleński. Obaj spisali się bez zarzutu. W drugiej linii harowali Radosław Replin i Przemysław Ryczkowski, zaś kontry napędzali i wykańczali Dawid Sałasiński i Sebastian Sobieszczuk. Na dobrą sprawę to jednak cała drużyna Czarnych zasłużyła na uznanie. Wygrać na terenie niepokonanego lidera to zawsze wyczyn.

NA INNYCH BOISKACH

Ostatnia jesienna kolejka stała pod znakiem derbów. Hutnik podzielił się punktami ze Zrywem. W innych spotkaniach o lokalny prymat triumfowali gospodarze. MKS Małkinia wygrał 2:1 z Kosovią po miernym meczu. Na miano bohatera zasłużył Michał Zawistowski, który zanotował asystę, a na kilku minut przed końcem zdobył zwycięską bramkę. Identyczny wynik zanotowano w Miastkowie Kościelnym. Wilga zanotowała wymarzony początek i po upływie ośmiu minut prowadziła 2:0. Sęp stać było jedynie na bramkę kontaktową.

11 goli padło w Mińsku Mazowieckim. Przy stanie 2:0 czerwoną kartkę obejrzał Dawid Kwiatkowski, ale rezerwom Mazovii to nie pokrzyżowało szyków. Na kwadrans przed końcem meczu było 5:0 dla mińszczan. Potem zaczęła się jazda bez trzymanki, cios za cios. Aż cztery zadał Dorian Zając, który przezimuje jako lider z 26 golami na koncie.

15 kolejka (20-21 listopada)

Fenix Siennica - Czarni Węgrów 1:3