Czwarta porażka rugbistów z rzędu

09:56, 19.09.2021 | KS

Siedleccy rugbiści przegrali 8:53 z Arką Gdynia.

Podopieczni Giorgiego Chubinidze nie zdołali przywieźć punktów z Gdynia. Mecz Arki z Pogonią był zwieńczeniem obchodów 25-lecia istnienia trójmiejskiego klubu. Siedlczanie zrobili jednak zbyt mało, żeby zepsuć święto Buldogom.

Do przerwy Arka prowadziła 24:8. Jedyne przyłożenie dla siedlczan zanotował Patelesio Sili. Do tego karnego na punkty zamienił Igor Pątek. I to by było na tyle. W drugiej połowie punktowali tylko gdynianie, którzy ostatecznie wygrali 53:8.

25 września o 16:00 Pogoń podejmie Ogniwo Sopot.

Arka Gdynia - MKS Pogoń Awenta Siedlce 53:8 (24:8)

Punkty: Litwińczuk 10 (2 P), Szaszero 8 (4 pd), Gajowniczek 5 (P), Grzenkowicz 5 (P), Kasperek 5 (P), Lipski 5 (P), Papunashili 5 (P), Podolski 5 (P), Szopa 5 (P) - Sili 5 (P), Pątek 3 (K).

Pogoń: D. Rajewski (75 Radzikowski), Chróściel (49 Mirosz), Tuumotooa, Bareja, Olejek, Kargol, Nyaoda, Wertyłećkyj, Adamiak, Pątek, Biernacki (64 Dziedzic), Dąbrowski (61 Boruc), Sili, F. Skup, Korneć.