Zamknij

WLKS zaprasza na mistrzostwa Europy w sumo

06:13, 21.07.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

23 lipca w Siedlcach rozpoczną się trzydniowe mistrzostwa Europy w sumo.

WLKS tuż przed startem imprezy zorganizował konferencję prasową z udziałem prezesa Zygmunta Wielogórskiego, wiceprezesa Adama Gabińskiego oraz prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma.

Ten ostatni przyznał, że w Siedlcach jest ostatnio częstym gościem. Rozum chwalił WLKS za mnogość pytań związanych z organizacją mistrzostw, ale też dziękował za chęć współtworzenia jednego z najważniejszych wydarzeń w sumickim kalendarzu wydarzeń. Mistrzostwa Europy będą trzema imprezami w jednej - pierwszego dnia dojdzie do zmagań młodzików, drugiego - kadetów, a trzeciego juniorów.

Impreza współorganizowana przez WLKS będzie miała charakter międzynarodowy. Do Siedlec zawitają sumici m.in. z Ukrainy, Azerbejdżanu czy debiutanci z Grecji, czyli kolebki zapasów w klasycznej formule.

– Niestety, w Siedlcach nie będzie Rosjan. Wszystkie inne najsilniejsze reprezentacje potwierdziły swój przyjazd. Absencja Rosji jest spowodowana wzrostem zachorowań na COVID-19 na terytorium kraju - powiedział Rozum.

Pierwsze walki na dohyo już 23 lipca. Areną zmagań będzie hala ARMS przy Prusa 6 w Siedlcach.

Przed rozmową o mistrzostwach Europy poruszono gorący temat olimpijczyka z WLKS, czyli Łukasza Niedziałka. Pierwotnie konferencja miała odbyć się z jego udziałem, ale doznał kontuzji na ostatniej prostej przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Jak zapewniali działacze uraz chodziarza nie jest poważny, a start w stolicy Japonii niezagrożony.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Czytelnik i kibic Czytelnik i kibic

1 1

Sumo 🤣 no paru w WLKS rządzących by się nadawało do tego sportu tylko wiek już nie ten. 16:32, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%