Wyjazdowe przełamanie Zamłynia w Siedlcach

22:45, 05.05.2021 KS Aktualizacja: 15:16, 10.05.2021

Zamłynie Radom do czasu przyjazdu do Siedlec legitymowało się wyjazdowym bilansem 0-3-6. Rezerwy Pogoni nie zdołały wykorzystać niemocy rywali w delegacjach.

Mszczonowianka Mszczonów - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (1:1)

Pechowy remis w Mszczonowie zanotowała Maza. Początkowo wszystko układało się po myśli wicelidera z Mińska Mazowieckiego. W 11 minucie gola zdobył Krystian Przyborowski. Mszczonowianka nie poddała się i wyrównała przed upływem pierwszej pół godziny. Piotr Branicki ustalił wynik na 1:1 do przerwy.

W 60 minucie o swojej skuteczności przekonał młodziutki Damian Budkiewicz. W poprzedniej kolejce mińszczanin zanotował asystę, a tym razem właściwie wywiązał się z roli piłkarza z ofensywnej formacji. W 74 minucie z boiska wyleciał Wojciech Gorczyca. Po czerwonej kartce wydawało się, że grająca 11 na 10 Mazovia nie wypuści zwycięstwa z rąk. Tymczasem w doliczonym czasie gry zaprawiony w IV-ligowych bojach Przemysław Jakóbiak pokonał Dominika Puska. Skończyło się remisem 2:2.

W następnej kolejce Maza podejmie Tygrysa Huta Mińska (8 maja o 18:00)

Bramki: Branicki 29, Jakóbiak 90+2 - Przyborowski 11, Budkiewicz 60.

Mazovia: Pusek - Staska, Rozbiewski, Jędrzejczyk, Zatorski - Puciłowski (85 Teodorski), Słowik, Przyborowski, Skobłow, Budkiewicz - Bondara (70 Wocial).

Pogoń II Siedlce - Zamłynie Radom 1:3 (1:2)

Pomimo środowego terminu Zamłynie stawiło się w Siedlcach w prawie optymalny składzie. Pogoń II odpowiedziała jedenastką, w której nie zabrało nazwisk znanych z II ligi. Jednym z nich był Piotr Pierzchała. Tym razem nie zagrał w ataku, ale na środku obrony. W 19 minucie sprokurował jedenastkę, którą wykorzystał Mateusz Kubica. Siedlczanie odpowiedzieli indywidualną akcją Cezarego Bujalskiego zakończoną trafieniem. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gości z Radomia: Piotr Grygiel trafił głową po wrzutce Dominika Woźniaka z rzut rożnego.

Po przerwie gra Pogoni II nie uległa poprawie. Zamłynie wyciągnęło rękę do siedlczan po godzinie spotkanie. To właśnie wtedy dwie żółte kartki, a następnie czerwoną obejrzał Kubica. Drużyna Damiana Guzka nie potrafiła przebić się przez szczelną defensywę gości, którzy nastawili się na grę z kontry. Po ofensywnym wypadzie w 86 minucie losy spotkania rozstrzygnął Piotr Nowosielski. W końcówce Pogoniści mieli kilka sytuacji na bramkę kontaktową, jednak przebudzenie nastąpiło zdecydowanie zbyt późno.

8 maja o 11:00 Pogoń zagra na wyjeździe z KS Warka.

Bramki: Bujalski 28 - Kubica 19 k, Grygiel 36, Nowosielski 86.

Pogoń II: Posiadała - Jopek, Pierzchała, Burkhardt, Misiak - Helak (46 Rymek), Rodak, Piotrowski, Bujalski, Nojszewski - Dmowski.

Proch Pionki - Hutnik Huta Czechy 2:1 (0:1)

Przez godzinę piłkarze beniaminka z Trąbek mieli korzystny rezultat w Pionkach. Proch dowodzony przez Ryszarda Kłuska poprawił jednak skuteczność w kluczowym fragmencie spotkania. Dublet ustrzelił Emil Kapusta, ale sytuacji było o wiele więcej. Honorową bramkę dla Hutników zdobył Rafał Macioszek.

9 maja o 16:00 Hutnik zagra w Grójcu z Mazowszem.

Bramki: Kapusta 61, 71 - R. Macioszek 23.

Hutnik: P. Kardyka - Żołądek (60 A. Wardak), Jankowski, B. Jedynak, Sibilski (80 Łodziński) - R. Macioszek, R. Głąbicki (77 W. Wilczek), M. Macioszek, Grudniak, M. Rękawek - Jarzyna.

Tygrys Huta Mińska - Podlasie Sokołów Podlaski 1:3 (1:1)

Sokołowianie wygrali piąte spotkanie z rzędu. Tym razem atakujący zastąpili środkowi pomocnicy. W pierwszej połowie jedenastkę na bramkę zamienił Hubert Fabisiak. Tygrys odpowiedział kilka minut przed przerwą.

Po zmianie stron Podlasie podkręciło tempo. Podopieczni Roberta Parzonki sprokurowali kolejny rzut karny. Ponownie za jego egzekucję zabrał się Fabisiak. Chwilę później było już 3:1. Premierowe trafienie w barwach Podlasia zanotował Mohamed El Azouan. Sytuacja w tabeli jest coraz bardziej korzystna dla teamu Adriana Żurańskiego. Jeżeli Podlasie nadal będzie regularnie punktować to ma realna szanse na zakończenie sezonu na podium.

8 maja o 11:00 Podlasie zagra w Przysusze z Oskarem.

Bramki: Skwarek 16 sam - Fabisiak 26 k, 72 k, El Azouan 74.

Tygrys: Kielak - Pasik (46 Diaczenko), K. Panufnik, Piętka, Bartoszewski (75 Kornet) - Matak (86 Dźwigała), Koszela (60 Witak), Gromysz (68 Sieczko), Żurawski, Haber - Herasymeć (80 Biesiada).

Podlasie: Gralik - Horowicz, Barciak, Komycz - Skwarek (87 Ł. Parzonka), Fabisiak, El Azouan (77 Krupa), Yago Rodriguez - Makuch (60 Kobus), Omieciuch (84 Toczyski), Mitas.