Pierwszy krok w kierunku półfinałów zrobiony

08:23, 13.04.2021 KS Aktualizacja: 08:23, 13.04.2021

Podopieczni Pawła Bielińskiego wygrali 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off.

KPS II Siedlce przystąpił do meczu jako trzecia drużyna grupy B. Jedliński SPS był drugi w grupie A.

Pierwszy set był wyrównany. W pewnym momencie siatkarze z Jedlińska jednak stanęli, a KPS II to wykorzystał. Wygrana w premierowej partii pozytywnie nastroiła siedlczan. Drużyna Bielińskiego wypracowała kilkupunktową przewagę i skutecznie jej pilnowała. W trzecim secie KPS II prowadził już 16:10, ale w końcówce do głosu doszedł walczący o być albo nie być SPS. Goście z Jedlińska wygrali do 23. W czwartej partii SPS również nie sprzedał tanio skóry. W końcówce siedlczanie wrzucili jednak najwyższy bieg i wygrali 3:1.

16 kwietnia o 20:00 KPS II rozegra rewanż w Jedlińsku. W razie porażki konieczne będzie rozegranie złotego seta.

I mecz ćwierćfinałowy fazy play-off: KPS II Siedlce - SPS Radmot Jedlińsk 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:22)

KPS II: 9. Piotr Truszkowski, 17. Michał Nasiłowski, 27. Rafał Protasiuk, 30. Krzysztof Kalisz, 46. Krzysztof Kuźniak, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 19. Mateusz Ogrodniczuk, 21. Michał Rytel