Rewelacyjna postawa zapaśniczek WLKS w Chełmie

07:42, 12.04.2021 KS Aktualizacja: 07:50, 12.04.2021

W dniach 9-10 kwietnia w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie spisały się rewelacyjnie!

W kategorii młodzieżowej złoty medal oraz kolejny tytuł mistrzyni Polski obroniła Patrycja Gil (kat. 57 kg). Srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w kat. 76 kg wywalczyła Magdalena Kisielińska. Warto dodać, że w odniesieniu sukcesu nie przeszkodziła jej kontuzja kolana. Kisielińska 15 kwietnia przejdzie operację. Brąz w kategorii 50 kg zdobyła Elwira Sprzonczak. W klasyfikacji drużynowej WLKS okazał się najlepszy w Polsce.

Wśród juniorek brązowy krążek zdobyła Natalia Przeździk (kat. 59 kg). Medal tego samego koloru, tyle że w kategorii 76 kg zgarnęła Klaudia Kudelska.

Podopieczne Krystiana Misztala i Sebastiana Pawlaka spisały się na medal. Pięć dziewcząt startujących w barwach WLKS postarało się o pięć medali rangi mistrzostw Polski. Dodatkowo klub wygrał klasyfikację drużynową. Sukcesy w Chełmie stanowią dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami.