Półfinał nie dla sokołowianek

13:15, 21.02.2021 | KS

Młode sokołowianki zaczęły ćwierćfinałowy turniej Pucharu Polski w Gdańsku od zwycięstwa. Później nie było już tak dobrze.

W pierwszym meczu MPKK mierzył się z gospodyniami. Szkoła Gortata Politechnika Gdańska liczyła na wykorzystanie przewagi własnego parkietu. Sokołowianki zaprezentowały jednak bardziej stabilną formę i wygrały.

Spotkanie było pojedynkiem liderem - ze strony gdańskiej zaledwie 15-letniej Dominik Ullmann (autorki 22 punktów, zaś ze strony sokołowskiej Natalii Kurach (26 punktów). Środkowej o dobrych warunkach fizycznych dzielnie sekundowały Wiktoria Jastrzębska i Wiktoria Maślanka. Ten tercet poprowadził MPKK do... wiktorii.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MPKK Sokołów Podlaski 62:67 (15:20, 18:17, 19:13, 10:17)

MPKK: Kurach 26, Jastrzębska 14, Maślanka 11, Jurczak 5, Woźniak 4, Dec 3, Welenc 2, Zając 2, Boks, Stefańska

W drugim meczu sokołowianki wyraźnie przegrały z Liderem Swarzędz. Do przerwy drużyna Rafała Haponika prowadziła 30:24, ale na drugą połowę nie wyszła z szatni. Lider dominował, trafiał raz po raz, a do tego mało tracił. Z wyrównanego spotkania zrobił się jednostronny mecz. MPKK w drugiej połowie uzbierał zaledwie 21 punktów, a rywalki aż 51. Przy takiej różnicy o walce o zwycięstwo nie było więc mowy.

MPKK Sokołów Podlaski - Lider Swarzędz 51:75 (17:11, 13:13, 12:26, 9:25)

MPKK: Kurach 16, Maślanka 11, Welenc 9, Jastrzębska 8, Dec 3, Jurczak 2, Zając 2, Boks, Stefańska, Woźniak

W ostatnim spotkaniu MPKK zagrał z niepokonanymi akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. AZS AJP był o klasę lepszy od rywalek. Szczególnie dobitna była trzecia kwarta, w której sokołowianki zdobyły tylko trzy punkty. W pierwszej połowie nie było dużo lepiej, bowiem ani w pierwszej ćwiartce, ani w drugiej MPKK nie wyszedł z dziesiątki. AZS AJP wygrał 77:40.

W ostatnim meczu gdańszczanki okazały się minimalnie lepsze od Lidera, ale to drużyna ze Swarzędza awansowała dalej. MPKK skończył rywalizację na czwartej lokacie.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski - MPKK Sokołów Podlaski 77:40 (21:9, 29:9, 15:3, 12:19)

MPKK: Stefańska 7, Dec 6, Jastrzębska 6, Dzikowska 5, Jurczak 4, Maślanka 4, Welenc 4, Kurach 3, Zając 1, Boks, Woźniak