Trwa zwycięski pochód sokołowianek

21:58, 13.01.2021 KS Aktualizacja: 21:59, 13.01.2021

MPKK Sokołów Podlaski w zaległym meczu I ligi wygrał 59:48 z AZS Uniwersytet Gdański.

Dla drużyny Rafała Haponika było to już szóste zwycięstwo z rzędu. W pierwszej kwarcie było wyraźnie widać, że wysoka forma sokołowianek prezentowana w ostatnich spotkaniach nie była przypadkiem. Prowadzenie 23:8 po 10 minutach gry było jednoznaczne. Do przerwy było jeszcze lepiej. MKPP schodził do szatni przy wyniku 41:19.

W drugiej połowie trener Haponik dał pograć kilku rezerwowym. Dobrze spisała się Wiktora Maślanka, która jeszcze w niedzielę brylowała w meczu II ligi z ŁKS KK Łódź. Po przerwie sokołowianki nie były już tak skuteczne jak w pierwszej połowie, ale ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Ostatecznie MPKK wygrał 59:48.

W sobotę (16 stycznia) MPKK czeka arcytrudne zadanie. Rywalem sokołowianek będą niepokonane dominatorki rozgrywek z Warszawy. Mecz z Czarnymi Koszulami rozpocznie się o 16:00.

I liga: MPKK Sokołów Podlaski - AZS Uniwersytet Gdański 59:48 (23:8, 18:11, 9:14, 9:15)

MPKK: Iwaniuk 16, Kuras 11, Maślanka 11, Zdrodowska 10, Zieniewska 8, Dec 2, Jaworska 1, Jastrzębska, Karpiszuk