Watra pokonała niepokonanych. Zryw wiceliderem

18:22, 28.09.2020 KS Aktualizacja: 16:00, 30.09.2020

Nie ma już niepokonanej drużyny w siedleckiej okręgówce. Jako ostatni padł Naprzód Skórzec.

WYDARZENIE KOLEJKI

Lider ze Skórca przegrał 1:3 z Watrą na własnym boisku. Po raz kolejny potwierdziło się, że drużyna z Mrozów potrafi być groźna dla najlepszych. Na początku sezonu zwycięska passa Mazovii II została przerwana przez podopiecznych Norberta Kozyry, a teraz o sile Watry przekonał się Naprzód.

Watra po raz kolejny dobrze dobrała taktykę do rywala. Pewna gra w defensywie, odcięcie skrzydeł Naprzodu – to były dwa klucze do ostatecznego sukcesu. Zwycięstwa nie byłoby też bez Marcina Kowalczyka. Były piłkarz Mazovii zdobył dwie bramki – obie sprezentowane przez rywali. Pierwsza padła po zbyt lekkim wycofaniu piłki do bramkarza, zaś druga po zagraniu ręką w polu karnym. Naprzód przegrał, a już za tydzień zagra w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie...

NA INNYCH BOISKACH

Płomień nie zdołał odnieść zwycięstwa w trzecim kolejnym meczu. Tym razem piłkarza Piotra Kardasa nie przegrali. Remisu na trudnym terenie w Uninie nie należy jednak lekceważyć. To jedyny podział punktów w 10 kolejce.

Kolektyw Oleśnica wygrał arcyważny mecz z Miedzanką. Podopieczni Kamila Stanisławowskiego zaciekle walczyli o drugi komplet punktów w sezonie i osiągnęli swój cel. Mecz był ciekawy. Kolektyw prowadził 2:0 po 17 minutach, lecz na przerwę schodził przegrywając 2:3. Zabójcze trzy minuty w drugiej połowie pozwoliły jednak przechylić szalę na swoją korzyść. Beniaminek z Oleśnicy dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka i może coraz śmielej spoglądać w górę tabeli.

10 kolejka (26-27 września)

Fenix Siennica – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:3 (1:1)

Bramki: Karol Szczęsny 32 – Kamil Szczęsny 22, Mazanka 57, Grochowski 85

Jabłonianka Jabłonna Lacka – Wilga Miastków Kościelny 3:1

Bramki: P. Domański x2, Przybyszewski – Biedrzycki

Miedzanka Miedzna – Kolektyw Oleśnica 4:3 (3:2)

Bramki: Krysiński 28 k, Nowotniak 40, Goś 45 – Stanisławowski 15, M. Pilich 17. A. Pilich 52, Czajka 54

Naprzód Skórzec – Watra Mrozy 1:3 (0:2)

Bramki: K. Chojecki 61 – Sikora 8, Kowalczyk 20, 89 k

Orzeł Unin – Płomień Dębe Wielkie 1:1 (1:0)

Bramki: D. Matysiak 29 – Tymiński 57

Polonez Mordy – Jastrząb Żeliszew 0:2 (0:0)

Bramki: Bareja 73, Zając 83

Victoria Kałuszyn – LKS Ostrówek 2:1 (1:0)

Bramki: J. Gójski 44, Wereszczak 88 – Oniśk 70

Wektra Zbuczyn – Czarni Węgrów 3:0 (1:0)