Fenix znalazł sposób na niepokonanych

08:24, 14.09.2020 | KS

Płomień Dębe Wielkie przegrał po raz pierwszy w sezonie. Sposób na piłkarzy Piotra Kardasa znalazł Fenix Siennica.

WYDARZENIE KOLEJKI

Trzeba przyznać, że Fenix rozegrał bardzo dobre spotkanie, być może najlepsze w 2020 roku. Drużyna z Siennicy praktycznie nie miała słabych punktów, wytrąciła wszystkie atuty rywalom i wygrała 2:0. W każdej formacji można znaleźć piłkarzy, którzy zasługują na ciepłe słowa. Wszechstronny Arkadiusz Boruciński tym razem zagrał na środku obrony i spisał się po profesorsku. Skrzydła Płomiennych został zneutralizowane. W środku pola rządzili Konrad Pawlak i Karol Szczęsny. Fenix po tej wygranej traci tylko trzy punkty do gwarantującej baraże drugiej pozycji i ma podstawy, aby o nią zawalczyć.

NA INNYCH BOISKACH

Tym bardziej, że najbliższe tygodnie nie będą usłane różami dla Płomiennych. W pierwszy weekend października drużyna Kardasa zagra w Rudzie z Naprzodem Skórzec. Lider dowodzony przez Marcina Tomaszewskiego z ławki i Jarosława Kisiela z boiska wygrał siódmy mecz z rzędu. Ogranie Kolektywu Oleśnica było spodziewane, ale kontrolowanie meczu od pierwszej do ostatniej minuty należy docenić.

Ważne zwycięstwo zanotował Polonez. Beniaminka z Mordów uskrzydliły nowe stroje, które zostały zakupione wspólnymi wysiłkami. Po raz drugi z rzędu Polonez dojechał do mety bez uszkodzeń. Jacek Kozaczyński nie miał tak wiele pracy jak w Kałuszynie, ale gra na zero z tyłu musi cieszyć.

Niesamowity przebieg miał mecz w Sokołowie Podlaskim, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Jabłonianka Jabłonna Lacka. Do 90 minuty MKS Małkinia prowadził 2:1, jednak inny plan na rozdział punktów mieli Patryk Wyrozębski i Mateusz Zawadzki. Ten pierwszy asystował, a drugi strzelał. Gol na 3:2 dla Jabłonianki padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

8 kolejka (12-13 września)

Fenix Siennica – Płomień Dębe Wielkie 2:0

Bramki: Markowski, Okrzeja

Jabłonianka Jabłonna Lacka – MKS Małkinia 3:2 (1:1)

Bramki: Michalczuk 15 k, Zawadzki 90, 90+4 – Maliszewski 20, Sadowski 62

Miedzanka Miedzna – Victoria Kałuszyn 2:1

Bramki: Krysiński 26 k, 75 – Walkowski 81

Naprzód Skórzec – Kolektyw Oleśnica 4:0 (3:0)

Bramki: Krasuski 13, Kafara 21, 34, M. Piotrowski 79

Orzeł Unin – Jastrząb Żeliszew 3:3 (2:3)

Bramki: Zowczak 34, Dobrowolski 40, Parzyszek 63 - Stankiewicz 17, Bareja 19, Strojek 45+2

Polonez Mordy – LKS Ostrówek 2:0 (2:0)

Bramki: Jarkowski 12, Waszczuk 45

Wektra Zbuczyn – Watra Mrozy 0:1

Bramka: Kowalczyk

Wilga Miastków Kościelny – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 2:3 (0:3)

Bramki: Baran, Cichecki – Szczęsny, Wójcik, M. Witkowski

Zryw Sobolew – Czarni Węgrów 1:0

Bramka: Błażejczyk k