Zamknij
REKLAMA

Bez zmian. Są równi i równiejsi w piłce

10:21, 28.07.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Głośnym echem odbiła się decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej o ukaraniu Cracovii pięcioma ujemnymi punktami. Sytuację niedawnego zdobywcy Pucharu Polski kontrastowano z przypadkiem Pogoni Siedlce.

Cracovia została ukarana pięcioma ujemnymi punktami na starcie nowego sezonu oraz grzywną w wysokości miliona złotych. To skandaliczny wyrok biorąc po uwagę, że wspomniana kara została wymierzona za korupcję, czyli największe zło polskiego futbolu na przełomie wieków. Mało tego, Pasy same sobie wymierzyły ten wyrok. Finanse klubu również niespecjalnie ucierpią, ponieważ za samo wygranie Pucharu Polski na konto Cracovii wpłynie trzy miliony złotych. Teraz już dwa...

O negocjacjach Cracovii i PZPN słyszało się od dawna. Teraz zostały przekute w czyn za sprawą wyroku Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A. o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.

Ten sam organ kilkanaście dni wcześniej ukarał Pogoń Siedlce minus sześcioma punktami za... wsparcie farmakologiczne. Piłkarze otrzymali zbyt duże dawki dozwolonych środków za pomocą zabronionych wlewów dożylnych. Pogoń będzie odwoływała się od wyroku. Szanse na jego skuteczność wzrastają po wyroku dla Cracovii. No chyba, że korupcja znaczy mniej niż doping.

Warto również dodać, że Pogoń wygra sprawę z PZPN, o ile do niej dojdzie. W przepisach związkowych nie ma mowy o karze ujemnych punktów za przewinienie jakiego dopuścił się siedlecki klub. Jedyną możliwą konsekwencją jest grzywna.

Oto kilka komentarzy z Twittera:

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
TEST