Zamknij
REKLAMA

Trener Filimoniuk o nowych zawodnikach KPS

12:37, 25.06.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

KPS Siedlce włączył do kadry dwóch juniorów – Piotra Truszkowskiego i Adriana Poterę. Kto zna ich lepiej niż trener Mirosław Filimoniuk?

Potera to libero, który będzie miał okazję rozwijać się w konkurencyjnej stawce. – Adriana trenowałem przez sześć lat. Od I klasy gimnazjum, kiedy trafił do klasy sportowej, którą zorganizowałem. Wyróżniał się ponadprzeciętną intuicją i sprytem boiskowym, był kapitanem zespołu. Jego pierwszą pozycją było przyjęcie, ale w ostatnim roku juniora coraz częściej rozmawialiśmy o pozycji libero. Jak widać docelowo tak to się skończyło – mówi Filimoniuk.

Kolega Potery z juniorskiej szatni, a niedługo także seniorskiej, to środkowy. – Piotrka Truszkowskiego namierzyłem na zawodach lekkoatletycznych, gdy skakał wzwyż. Był wysoki, skoczny, silny – namówiłem go na treningi, na które uczęszczał wyjątkowo sumiennie, wykazywał wielką pracowitość, zostawał po treningach, aby nadrobić braki techniki, powtarzał ćwiczenia więcej niż inni, umiał słuchać. Widziałem u niego wielkie zaangażowanie w siatkówkę, co zaprocentowało szybkimi postępami – twierdzi wychowawca wielu dobrych siatkarzy.

– Cieszę się, że nasza wspólna praca nie poszła na marne. Trzymam kciuki za chłopaków! – podsumowuje Filimoniuk.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit