Ogranie kontra testowanie. Remis beniaminków

16:47, 20.06.2020 KS Aktualizacja: 08:42, 21.06.2020

W sparingu pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami siedleckiej okręgówki w sezonie 2019-20 padł remis 1:1.

Tygrys Huta Mińska i Hutnik Huta Czechy miały dokończyć sezon w formule final four. Wymienione kluby nie były tym zainteresowane grą w tej formule, identycznie jak trzeci Orzeł Unin i czwarty Naprzód Skórzec. Do MZPN wpłynęło pismo od całej czwórki o rezygnacji z dogrania sezonu. Tym samym okazało się, że awans do IV ligi przypadł Tygrysowi oraz Hutnikowi.

Sparing pomiędzy Tygrysem i Hutnikiem był starciem dwóch odmiennych koncepcji budowy zespołu. Spora część drużyny Roberta Parzonki opierała się na zawodnikach testowanych, zaś u rywali postawiono na starą gwardię. Tygrys testował siedmiu zawodników, w tym Michała Hermana (ostatnio Mazovia Mińsk Mazowiecki) oraz Krystiana Rogalę (Płomień Dębe Wielkie). Jedyną starą-nową twarzą w Hutniku był Kamil Piętka (Sokół Kołbiel).

Mecz rozegrano 3x30 minut. W pierwszej tercji najlepszej sytuacji nie wykorzystał Sebastian Grzegorczyk. W 33 minucie Krzysztof Ufnal poradził sobie ze strzałem aktywnego skrzydłowego Hutnika. Kilka chwil później Kamil Panufnik był blisko swojaka. Tygrys odpowiedział strzałem Daniela Kucia, który uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Macieja Lisa. W 55 minucie bramkę po pięknej akcji i urodziwym wykończeniu zdobył Daniel Kuć. W ostatniej tercji lepiej prezentował się Tygrys. W 74 minucie Mateusz Podgórski doprowadził do remisu, egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez Mateusza Rękawka. W końcówce piłki meczowej nie wykorzystał zawodnik testowany.

20.06.20, 11:45 - Huta Mińska

Sparing: Tygrys Huta Mińska - Hutnik Huta Czechy 1:1 (0:0, 0:1)

Bramki: Podgórski 74 k - P. Szostak 55

Tygrys: Ufnal - Pasik, Panufnik, Kacper Piętka, Herman - Haber, Biesiada, Janusiewicz, Rogala - Gromysz, testowany I. Grali także: czterej testowani, Dróżdż, Kornet, K. Walas, Bartoszewski, Kuć

Hutnik: Łuczak - Grudniak, Wilczek, A. Wardak, Rękawek - P. Szostak, B. Jedynak, Zawadka, R. Macioszek, Grzegorczyk - R. Głąbicki. Grali także: Lis - Mazek, Kowalski, P. Kardyka, Kamil Piętka

Żółte kartki: Gromysz, Biesiada - Wilczek, Rękawek

Sędzia: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki)