Nerwówka na własne życzenie. Pełna pula Pogoni w Wejherowie

18:46, 03.06.2020 KS Aktualizacja: 08:22, 04.06.2020

Pogoń Siedlce znowu w grze. Biało-niebiescy w pierwszym meczu po koronaprzerwie wygrali 3:2 z Gryfem w Wejherowie.

Trener Bartosz Tarachulski zaskoczył jedenastką. Dokonał aż pięciu zmian względem wygranego meczu z Garbarnią Kraków, ale to nie może dziwić, bowiem wspominane spotkanie odbyło się prawie trzy miesiące temu. Do podstawowego składu wskoczyli Maciej Firlej, Marcin Kozłowski II, Dominik Sadzawicki, Norbert Wojtuszek oraz debiutant Ivan Očenáš.

Gryfiarze przed meczem wysyłali sygnały, że są już pogodzeni ze spadkiem. Początek spotkania pokazał co innego. W 3 minucie Mikołaj Smyłek niepewnie interweniował po rzucie rożnym, co z bliska w zamieszaniu podbramkowym wykorzystał Oskar Sikorski. Radość miejscowych nie trwała długo. W 9 minucie Wojtuszek przejął piłkę po błędzie Marcina Burkhardta, popędził na bramkę gospodarzy i posłał ją obok bezradnego Wiesława Ferry. Kolejny fragment spotkania był wyrównany. Pogoń próbowała przejąć kontrolę nad meczem, ale różnie jej to wychodziło.

W 20 minucie Tomasz Wełna wyraźnie przestrzelił po dośrodkowaniu Adama Mójty spod chorągiewki. Kilka chwil później siedlczanie założyli pressing i to się opłaciło. Mójta prostopadle podał do Firleja, który przestrzelił w dogodnej sytuacji. Pogoniści z minuty na minutę prezentowali się lepiej. Wreszcie przyszła 36 minuta. To wtedy Sadzawicki dośrodkował na głowę Firleja, który wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Chwilę później było jeszcze lepiej. Mójta idealnie podał do napastnika wypożyczonego z Korony Kielce, a ten – znowu głową – trafił z głowy na 3:1. W pierwszej połowie więcej goli nie było.

W przerwie w Gryfie doszło do jednej zmiany. Na placu gry zameldował się Nikodem Sroka (rocznik 2003). Po pięciu minutach gry mógł stanąć oko w oko ze Smyłkiem, jednak golkiper Pogoni był czujny. Piłkarze z Wejherowa przejawiali większą ochotę do atakowania, jednak żadna z ofensywnych prób nie zaowocowała trafieniem kontaktowym. Trener Tarachulski postanowił oszczędzić siły kilku piłkarzy na kolejne spotkania. Dzięki temu na placu gry pojawili się wracający po okresie zawieszenia Artur Balicki oraz debiutant Bartłomiej Urbański.

Pogoniści po raz czwarty trafili do siatki gospodarzy po wrzutce Mójty z rzutu wolnego, jednak sędziowie dopatrzyli się spalonego. W odpowiedzi Mateusz Sławek po indywidualnej szarży oddał odważne, ale niecelne uderzenie. Na kwadrans przed końcem spotkania Wełna sfaulował we własnej szesnastce Kamila Kankowskiego. Z wapna bramkę kontaktową zdobył Sikorski. W 78 minucie z rzutu wolnego miękko dośrodkowywał Bartłomiej Olszewski, ale Oskar Repka główkował ponad bramką.

W 83 minucie Kankowski zdecydował się na strzał z dystansu. Lecąca piłka trafiła w rękę Wełnę, który stał we własnym polu karnym. Sędzia wskazał ponownie na wapno, a środkowego obrońcę Pogoni odesłał do szatni. Sikorski po raz drugi stanął do pojedynku ze Smyłkiem, jednak tym razem górą był bramkarz biało-niebieskich. Gryfiarze poczuli krew, jednak siedlczanie zdawali sobie sprawę, że nie mogą zmarnować szansy od losu. Sędzia dorzucił pięć minut, jednak wejherowianie nie potrafili zrobić z tego użytek i musieli pogodzić się z porażką 2:3 z Pogonią.

II liga będzie pędziła z tygodnia na tydzień. Już w sobotę 6 czerwca o 12:00 Pogoniści zagrają we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

03.06.20, 17:00 - Wejherowo

II liga: Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 2:3 (1:3)

Bramki: Sikorski 3, 76 k – Wojtuszek 9, Firlej 36, 39

W 84 minucie Oskar Sikorski nie wykorzystał rzutu karnego (Mikołaj Smyłek obronił).

Gryf: Ferra - Kankowski, Sikorski, Burkhardt, Sławek – Gabor (46 Sroka), Goerke, Pek (67 Godlewski), Nowicki, Baranowski (57 Pilecki) – Przygoda (74 Kwidziński)

Pogoń: Smyłek - Sadzawicki, Očenáš, Wełna, Olszewski – Wojtuszek, Repka, Marciniec, Kozłowski II (63 Urbański), Mójta (72 Walków) – Firlej (58 Balicki)

Żółte kartki: Kankowski 47, Sikorski 78 – Wełna 75, 83, Sałański (na ławce) 90+5, Tarachulski (na ławce) 90+5

Czerwona kartka: Wełna (83, za dwie żółte)