Specjalista od ważnych bramek z Siedlec

21:00, 09.02.2020 KS Aktualizacja: 21:01, 09.02.2020

Maciej Rosołek zdobył drugiego gola w barwach Legii Warszawa w ekstraklasie.

Wychowanek Pogoni Siedlce zdobył arcyważną bramkę w meczu z ŁKS. Rosołek pojawił się na boisku w 63 minucie, a już w 70 celebrował trafienie. 18-letni siedlczanin trafił głową po wrzutce Waleriana Gwilii. Chwilę później mógł skompletować dublet, ale zabrakło mu szczęścia. Ostatecznie Legia wygrała 3:1, a wagę bramki Rosołka docenił trener Wojskowych, Aleksandar Vuković: - Najważniejsze dla mnie jest, że potrafiliśmy zareagować po stracie gola, także dobrym wsparciem z ławki. Gwilia i Rosołek dużo wnieśli wbiegając się na boisko.

Rosołek wyrasta na specjalistę od zadań specjalnych. Debiutanckie trafienie zanotował w 12 kolejce w klasyku przeciwko Lechowi Poznań. Siedlczanin potrzebował wówczas niecały dwóch minut, aby zdobyć gola.