Basket zagra w grupie mistrzowskiej!

09:58, 20.01.2020 KS Aktualizacja: 10:00, 20.01.2020

W ostatnim meczu pierwszej rundy Basket Siedlce zanotował efektowne zwycięstwo w Warszawie. Była to wygrana na wagę awansu do grupy mistrzowskiej.

Siedlczanie potrzebowali zwycięstwa, aby wywalczyć awans do grupy mistrzowskiej. Basket zdawał więc sobie sprawę z wagi spotkania. Siedlczanie dosyć szybko wskoczyli na wysoki poziom i ani myśleli spuścić z tonu. Pierwsza kwarta była względnie wyrównana, jednak dla miejscowych były to zaledwie miłe złego początki. Na półmetku rywalizacji siedlczanie prowadzili 34:24.

W drugiej połowie Basket zdominował warszawskich koszykarzy. Siedlczanie dobrze wywiązywali się z obowiązków defensywnych, a dodatkowo regularnie punktowali. Ostatecznie UKS wygrał 70:45, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto zasługuje na miejsce w grupie mistrzowskiej.

Rafał Sobiło i jego drużyna zaczną rywalizacje w kolejnej fazie w weekend 25-26 stycznia.

AZS Politechnika Warszawska - UKS Basket Siedlce 45:70 (17:20, 7:14, 9:19, 12:17)

Basket: Kołodziński 22, Olszewski 10, Ożarek 9, Zawadzki 9, Wasilewski 8, Sobiło 6, Chojecki 3, Wakuliński 3, Bal, Gustołek, Kołodziejak, Lipiński