Finał nie dla sokołowianek

17:14, 19.01.2020 KS Aktualizacja: 21:49, 22.01.2020

MPKK Sokołów Podlaski zakończył rywalizację w mistrzostwach Polski U-22 na fazie półfinałów.

Inauguracyjna porażka z sokołowianek z gdańską Szkołą Gortata postawiła MPKK pod ścianą. Podopieczne Rafała Haponika musiały w pozostałych dwóch meczach wygrać.

Pierwsza część ambitnego planu została zrealizowana w meczu z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Sokołowianki nie miały litości dla rywalek, gromiąc je 111:22. Nie trzeba dodawać, że różnica dzieląca obie drużyny była widoczna od pierwszej do ostatniej minuty, w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Wszystkie zawodniczki MPKK zagrały, wszystkie zapunktowały. Najbardziej skuteczna była Dominika Paczóska, która w pojedynkę zdobyła o dwa oczka mniej niż cała Ostrovia...

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MPKK Sokołów Podlaski 22:111 (9:24, 4:27, 2:27, 7:33)

MPKK: Paczóska 20, Karpiszuk 15, Jastrzębska 12, Maślanka 11, Szkop 10, Stefańska 9, Zając 9, Iwaniuk 8 (10 zbiórek), Dec 6, Zdrodowska 6, Welenc 3, Jurczak 2

Do awansu sokołowianki potrzebowały zwycięstwa z niepokonanymi gospodyniami - MUKS Poznań. Niestety, koszykarki ze stolicy Wielkopolski zagrały jak na faworytki przystało i praktycznie przez cały mecz kontrolowały sytuację. Drużyna Macieja Brodzińskiego rozluźniła szyki w ostatniej - jedynej przegranej - kwarcie, ale wcześnie wypracowała wystarczająco bezpieczną przewagę. Sokołowianki przegrały 71:84 i zakończyły półfinałową rywalizację na trzecim miejscu. Do finałów awansowały MUKS, SG Politechnika Gdańska, a z drugiej grupy AZS Uniwersytet Warszawski oraz Zagłębie Sosnowiec.

MUKS Poznań - MPKK Sokołów Podlaski 84:71 (29:16, 17:16, 26:16, 12:23)

MPKK: Jastrzębska 20, Iwaniuk 14 (15 zbiórek), Welenc 12, Paczóska 10, Szkop 8, Karpiszuk 5, Dec 2, Maślanka, Stefańska, Zając, Zdrodowska