Falstart sokołowianek

20:40, 17.01.2020 KS Aktualizacja: 20:41, 17.01.2020

Podopieczne Rafała Haponika zaczęły półfinałowy turniej mistrzostw Polski U-22 od porażki.

Pierwszym rywalem MPKK Sokołów Podlaski w Poznaniu była Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Początek meczu należał do koszykarek z Trójmiasta. W drugiej kwarcie sokołowianki prowadzone przez skuteczne Magdalenę Szkop i Aleksandrę Welenc przechyliły szalę na swoją korzyść. Do przerwy było 34:32 dla MPKK.

W drugiej połowie drużyna Haponika miała problem z finalizowaniem akcji. Gdańszczanki korzystały z warunków fizycznych 19-letniej Syanne Mohamed i stopniowo budowały przewagę. Cztery zawodniczki Politechniki zdobyły 10 punktów lub więcej. W tym gronie była doskonale znana w Sokołowie Podlaskim Maja Haponik (córka trenera MPKK). Gdańszczanki wygrały 65:57 i postawiły sokołowianki w arcytrudnej sytuacji. Do finału awansują tylko dwie najlepsze drużyny.

W sobotę o 18:15 MPKK zmierzy się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, zaś w niedzielę 11:00 z MUKS Poznań. Miejsca na pomyłkę już nie ma.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MPKK Sokołów Podlaski 65:57 (19:11, 13:23, 15:11, 18:12)

MPKK: Welenc 23, Szkop 18, Iwaniuk 7, Zdrodowska 6, Zając 3, Dec, Jastrzębska, Karpiszuk, Maślanka, Paczóska