Smoki poskromione. Pogoń wróciła z Krakowa z bonusem

17:20, 16.11.2019 KS Aktualizacja: 17:20, 16.11.2019

Siedlczanie zakończyli 2019 rok zwycięstwem 26:18 z Juvenią Kraków.

Obie drużyny przystępowały do meczu z identycznym dorobkiem punktowym. Zarówno Pogoń, jak i Juvenia, legitymowały się 25 oczkami w tabeli.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Pogoni. Siedlczanie zdawali sobie sprawę z klasy rywala, co przełożyło się na pełną koncentrację. Efektem były trzy przyłożenia ukoronowane trzema podwyższeniami. Dziesięć punktów zdobył Paweł Antoszczuk, który przybliżył MKS do punktu bonusowego. Do przerwy było 21:8 dla Pogoni.

Po przerwie Pogoń popełniła zbyt wiele błędów własnych. Co prawda Adam Dudek swoim przyłożeniem zapewnił dodatkowe oczko w tabeli, ale Juvenia znalazła sposób na defensywę gości. Rugbiści z Krakowa do końca walczyli o defensywny punkt, ale nie zdołali dopiąć swego. Pogoń wygrała 26:18.

To był ostatni mecz siedlczan w tym roku kalendarzowym.

Juvenia Kraków – Awenta MKS Pogoń Siedlce 18:26 (8:21)

Punkty dla Pogoni: Paweł Antoszczuk 10 (2 P), Adam Dudek 10 (2 P), Anton Szaszero 6 (3 pd)

Pogoń: Davit Chaduneli (40 Paweł Tokarski), Adrian Chróściel, Isitolo Tuumotooa (76 Tomasz Gołąb), Marek Mirosz, Krystian Olejek, Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk (75 Mateusz Siekierka), Eduard Wertyłećkyj, Daniel Trybus, Anton Szaszero, Tomasz Biernacki, Grzegorz Szczepański, Patelesio Sili, Adam Dudek (78 Krystian Adamiak), Przemysław Rajewski