Ofensywny bonus do przerwy

10:58, 13.10.2019 KS Aktualizacja: 13:31, 15.10.2019

Rugbiści z Siedlec nie zawiedli w derbach Mazowsza, wygrywając 34:14 ze Skrą Warszawa.

Pogoniści przystępowali do meczu podbudowani pewnym zwycięstwem z Arką Gdynia.

Podopieczni Adriana Miałkowskiego od początku spotkania narzucili rywalom swoje warunki gry. Siedlczanie nie byli tak skuteczni jak w meczu z Arką Gdynia, ale do przerwy zrobili swoje. Cztery przyłożenia zapewniły ofensywny bonus, który był priorytetem. Po 40 minutach było 24:0 dla Pogoni.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. Trener Miałkowski dał szansę rezerwowym, którzy toczyli zacięty bój z rywalami. Duży wpływ na grę miały żółte kartki, w pewnym momencie siedlczanie musieli sobie radzić w 13. Ostatecznie Pogoniści wygrali 34:14.

W następnej kolejce Pogoń powalczy o punkty w Lublinie. Mecz z Budowlanymi rozpocznie się 19 października o 14:00.

Awenta MKS Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 34:14 (24:0)

Punkty: Adam Dudek 5, Norbert Kargol 5 (P), Patelesio Sili 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Paweł Tokarski 5 (P), Isitolo Tuumotooa 5 (P), Przemysław Rajewski 4 (2 pd) - Violeti Kolo 7 (P, pd), Kamil Matysiak 5 (P), Thaniel Halafihi 2 pd

Pogoń: 1. Davit Chaduneli (47, 17. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa (62, 18. Paweł Tokarski), 16. Marek Mirosz (41, 19. Mateusz Siekierka), 5. Krystian Olejek (50, 25. Ołeksandr Szewczenko), 6. Norbert Kargol (70, 22. Mateusz Dąbrowski), 7. Paweł Antoszczuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Anton Szaszero, 11. Tomasz Biernacki, 13. Grzegorz Szczepański, 12. Patelesio Sili, 14. Adam Dudek (60, 23. Krystian Adamiak), 15. Przemysław Rajewski (75, 24. Paweł Stempel)