Czerwony sparing z Białorusinami

21:01, 06.08.2019 KS Aktualizacja: 21:01, 06.08.2019

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z białoruskim II-ligowcem – Ruchem Brześć.

Trener Kamil Socha w pierwszej połowie skorzystał z piłkarzy, którzy zaliczyli mniej minut w spotkaniu ligowym z Resovią.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi Białorusinów. W 23 minucie Marcin Kozłowski II groźnie uderzył z kąta, jednak bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć. Kilka chwil później Ruch sprawdził czujność Piotra Smołucha. W 36 minucie II-ligowiec z Białorusi objął prowadzenie. Jarosław Orieszkiewicz trafił po szybkim rozegraniu rzutu wolnego. Pogoń błyskawicznie odpowiedziała. Piotr Marciniec przejął piłkę i ruszył na bramkę rywali, tuż przed linią pola karnego został jednak wycięty przez Igora Szumiłow. Poszkodowany podszedł do rzutu wolnego, ale przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy Bartosz Brodziński potężnie uderzył nad poprzeczką. Do przerwy było 1:0 dla Ruchu.

Czerwona kartka dla Szumiłowa była zwiastunem niezdrowych emocji w drugiej połowie. Na murawie co rusz iskrzyło, a sędzia tonował nastroje – na ile mógł – kartkami. W 74 minucie Pogoń wykorzystała grę w przewadze. Maciej Firlej wpakował piłkę do siatki po przytomnym lobie Patryka Kostyka. To był ostatni piłkarski element spotkania. Później była wymiana ciosów – dosłownie. Z boiska wylecieli Tomasz Margol i Nikita Bukatkin, a Marcin Sokołowski zakończył mecz przed czasem. Po ostatnim gwizdku doszło do spięcia, które na szczęście nie znalazło eskalacji.

W sobotę 10 sierpnia o 17:30 Pogoń zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Sparing: Pogoń Siedlce — Ruch Brześć 1:1 (0:1)

Bramki: Maciej Firlej 74 – Jarosław Orieszkiewicz 29

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (31, 12. Rafał Misztal) – 55. Marcin Kozłowski I (46, 92. Adam Pazio), 4. Aya Diouf (46, 24. Sebastian Krawczyk), 18. Bartosz Brodziński (46, 8. Tomasz Margol), 14. Bartłomiej Olszewski (46, 11. Jakub Romanowicz) – 41. Kacper Skibicki (31, 21. Patryk Kostyk, 74. 15. Sebastian Barej), 2. Oskar Repka (46, 2. Norbert Wojtuszek), 7. Piotr Marciniec (46, 23. Damian Mosiejko), 27. Marcin Kozłowski II (46, 5. Bartosz Wiktoruk), 17. Mateusz Kluzek (46, 9. Kamil Walków) – 29. Kacper Falon (46, 19. Maciej Firlej)