Bezcenne zwycięstwo Wilgi

09:22, 08.06.2019 | KS

Wilga Garwolin rozgromiła rezerwy Radomiaka i przedłużyła szansę na utrzymanie się w IV lidze.

Radomiak II zapowiadał wzmocnienia z pierwszej drużyny, jednak wobec obowiązujących przepisów skorzystali jedynie z Karola Kucharskiego i Patryka Winsztala. Obaj nie popisali się, marnując jedenastki.

Wilga zaczęła strzelanie pod koniec pierwszej połowy. Z dokładnych podań Piotra Talara użytek zrobili Sebastian Papiernik i Tomasz Paszkowski. Do przerwy było 2:0 dla garwolinian. Po godzinie gry Paszkowski skompletował dublet. Przy okazji hat tricka asyst skompletował Talar. Po golu Pawła Pyry w 69 minucie stało się jasne, że Wilga wywiezie pełną pulę z Radomia. W końcówce wynik na 5:0 ustalił niedawno zarejestrowany Poul Boroski.

W ostatniej kolejce Wilga zagra w Uninie ze zdegradowanym Orłem. Przyszłość garwolinian w IV lidze zależy od wyników rywali, a być może też od ostatecznych rozstrzygnięć w III lidze.

Radomiak II Radom - Wilga Garwolin 0:5 (0:2)

Bramki: Papiernik 39, Paszkowski 41, 60, Pyra 69, Boroski 86

Wilga: Gandarela - Kwiatkowski, Kozikowski (82 D. Papiernik), Karol Zawadka, Talar - Pyra, Świder (72 K. Kowalski), Rękawek, Paszkowski (78 Papiernik), S. Papiernik (85 K. Zalewski) - A. Zalewski (68 Boroski)