Młoda Pogoń przegraław Częstochowie

19:43, 11.05.2019 KS Aktualizacja: 12:27, 14.05.2019

Odmłodzony skład Pogoni Siedlce nie przywiózł punktów z Częstochowy.

W wyjściowym składzie Pogoni po raz pierwszy w meczu o stawkę pojawił się Paweł Łydkowski. Wychowanek biało-niebieskich został nagrodzony za gola na wagę punktu w derbach z Radomiakiem Radom. Poza nim zagrało czterech młodzieżowców: debiutant Józef Burta w bramce, Sebastian Krawczyk, Sebastian Pociecha oraz Bartosz Wiktoruk. Wolne otrzymali m.in. Adamowie Mójta i Pazio.

Skra była niemal pewna utrzymania, ale chciała wykorzystać atut własnego boiska w meczu z siedlczanami. Zaangażowanie miejscowych było widać niemal od pierwszej minuty.  W 10 minucie Dawid Niedbała trafił z głowy, choć miał obok siebie defensorów Pogoni. Autor pierwszej bramki mógł podwyższyć na 2:0, ale dowiedział się, że nic dwa razy się nie zdarza. Swoją szansę miał również najlepszy strzelec Skrzaków Damian Nowak, lecz przestrzelił. W 36 minucie kontrę gospodarzy wykończył Piotr Nocoń. Do przerwy było 2:0 dla Skry.

Po przerwie Pogoń spisała się lepiej. W 56 minucie gola kontaktowego zdobył Adam Mesjasz. Defensor Pogoni trafił z rzutu karnego podyktowanego za faul na Kamilu Walkowie. Napastnik Pogoni w końcówce meczu zmarnował 100-procentową okazję na wyrówananie i przedłużenie passy. Ostatecznie Pogoń przegrała 1:2.

W niedzielę 19 maja Pogoń zakończy rozgrywki domowym meczem z Ruchem Chorzów. Początek o 13:00.

Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Niedbała 10, Nocoń 37 - Mesjasz 56 k

Pogoń: Burta - Krawczyk (85 Bochnak), Margol, Mesjasz, Łydkowski (61 Olszewski) - Pociecha (61 Rybski), Marciniec, Wiktoruk, Zajac, Brągiel (71 Wichtowski) - Walków