Powtórka z rozrywki. PGE MKK gorszy od Ostrovii

19:19, 03.02.2019 KS Aktualizacja: 19:26, 03.02.2019

Podopieczne Teodora Mollova przegrały 74:77 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Kamery Sportklubu nie przyniosły szczęścia PGE MKK. Siedlczanki gasły z minuty na minutę i powtórzyły scenariusz z meczu z Widzewem Łódź. O minimalnej porażce zdecydowała fatalna czwarta kwarta.

Początek spotkania to okres dobrej gry ostrowianek, jednak w miarę upływu czasu PGE MKK uzyskał kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Siedlczanki kierowane przez skuteczną Rebekkę Harris (31 punktów w całym meczu) raz po raz znajdowały drogę do kosza rywalek. Trener Ostrovii, Mirosław Trześniewski ratował sytuację czasami, ale one nie przekładały się na rezultat. Na półmetku PGE MKK prowadził 42:28.

W trzeciej kwarcie przewaga siedlczanek została zniwelowana do kilku punktów. PGE MKK pomimo nierównej formy zdawał się być bliżej zwycięstwa niż Ostrovia. W końcówce drużyna Teodora Mollova prowadziła 72:68. Ostrovia doprowadziła do remisu, a na domiar złego limit fauli po stronie gospodyń przekroczyła Laura Ikstena. Liderką ostrowianiek w kluczowym momencie była Arina Biłocerkiwska, która trafiała wszystko jak leci. Ukrainka tuż przed końcem meczu poszła w ślady Iksteny.

Ostrovia - pomimo braku liderki - stworzyła składną akcję. Jowita Ossowska pocelowałą za trzy punkty i postawiał PGE MKK pod ścianą. Siedlczanki miały prawie 24 sekundy na doprowadzenie do remisu. Cztery nieudane trójki zabrały szansę na dogrywkę. Ostrovia wygrała 77:74.

W sobotę 9 lutego o 17:00 PGE MKK podejmie Eneę Gorzów Wielkopolski.

PGE MKK Siedlce - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)

MKK: Harris 31, Mollov 17, Ikstena 11, Lapszynski 7, Bellock 4 (13 zb.), Urbaniak 4, Omerbasić