Gładka porażka w Sulęcinie

18:21, 19.01.2019 KS Aktualizacja: 18:26, 19.01.2019

KPS Siedlce przegrał 0:3 w wyjazdowym meczu z Olimpią Sulęcin.

KPS dobrze zaczął mecz w Sulęcinie, jednak były to miłe złego początki. Olimpia rozkręcała się z minuty na minutę. Siedlczanom zabrakło atutów w końcówce i przegrali 22:25. Druga partia zaczęła się równie niekorzystnie dla drużyny Witolda Chwastyniaka. Olimpia wstrzeliła się zagrywką i objęła prowadzenie 8:5. Trener KPS zareagował czasem na ten bieg wydarzeń. Przerwa pozytywnie wpłynęła na siedlczan, bowiem po kilku akcjach na tablicy pojawił się remis. Tak było do stanu 19:19. Później grała już tylko Olimpia, która objęła prowadzenie 2:0.

Siedlczanie znaleźli się pod ścianą, lecz nie byli w stanie znaleźć sposobu na rozpędzonych gospodarzy. Olimpia osiągnęła bezpieczną kilkupunktową przewagę i pewnie zmierzała po triumf. Siatkarze z Sulęcina - górując w polu zagrywki i grze blokiem - wygrali ostatniego seta do 15 i cały mecz za trzy punkty.

W czwartek 24 stycznia KPS podejmie Mickiewicza Kluczbork. Początek meczu o 18:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Olimpia Sulęcin - KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)