Fatalna porażka Pogoni. Siedlczanie na dnie II ligi

20:25, 03.11.2018 KS Aktualizacja: 20:29, 03.11.2018

Pogoń Siedlce przegrała w Chorzowie po utracie bramki w ostatniej akcji meczu.

Marcin Prasoł dokonał trzech zmian przed meczem z Ruchem. Najważniejszej w bramce, ponieważ kapitana Rafała Misztala zastąpił Piotr Smołuch. Opaska nie wróciła do Tomasza Margola, ale powędrowała do Adama Pazia.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy. Ruch prowadzony po raz pierwszy przez Marka Wleciałowskiego chciał już w pierwszych minutach odkupić winy po kiepskich występach. Swoje szanse mieli Mateusz Bogusz, Paweł Mandrysz i Tomasz Podgórski, ale Smołuch spisywał się bez zarzutu. Po stronie siedlczan najbliżej gola był Pazio. Prawy defensor nieczysto główkował po wrzutce Adama Mójty z rzutu rożnego, a piłka spadła na górną część poprzeczki.

Na początku drugiej połowy siedlczanie przejęli inicjatywę. Groźniejszą okazję jako pierwsi stworzyli jednak gospodarze. W 52 minucie Smołuch niepewnie interweniował po strzale Mandrysza. Chwilę później bramkarz Pogoni błysnął refleksem po groźnej akcji Podgórskiego. W 55 minucie drużyna Prasoła objęła prowadzenie. Z lewego narożnika pola karnego Sebastian Pociecha idealnie wrzucił do Andrzeja Rybskiego, który pokonał Lecha. Chwilę później mogło być 2:0, ale golkiper Ruchu w ostatniej chwili zastopował Paluchowskiego. Chorzowianie rzucili się do odrabiania strat, jednak w decydujących momentach brakowało im chłodnej głowy. Kolejne minuty nie obfitowało w podbramkowe spięcia. Na kwadrans przed końcem meczu Ruch umieścił piłkę w siatce gości, jednak w chwili strzału Mandrysza sędzia asystent sygnalizował spalonego. W 78 minucie obok słupka z dystansu uderzył Maciej Urbańczyk. Kilka chwil później było 1:1 po trafieniu rezerwowego Artura Balickiego z głowy. W ostatniej akcji meczu inny zmiennik Jakub Kowalski pokonał Smołucha w sytuacji sam na sam. Pogoń przegrała 1:2 w Chorzowie.

W sobotę 10 listopada o 17:00 Pogoń zagra na wyjeździe z GKS Bełchatów.

Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 2:1 (0:0)

Bramki: Artur Balicki 80, Jakub Kowalski 90+4 – Andrzej Rybski 55

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 6. Adam Mójta – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (86, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Andrzej Rybski (77, 11. Piotr Marciniec), 24. Sebastian Pociecha (61, 14. Michał Wrzesiński) – 87. Adrian Paluchowski (82, 20. Kamil Walków)