Zamknij

Pasja, która łączy ludzi! PGE 9. Bieg Siedlecki Jacka coraz bliżej

13:42, 09.07.2018 | N.S/ARMS
Skomentuj

Dziewiąta edycja Biegu Siedleckiego Jacka coraz bliżej. W ostatnią niedzielę wakacji- 26 sierpnia, Siedlce po raz kolejny staną się biegową stolicą Mazowsza. Miasto opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele, a rzesze sympatyków tej dyscypliny wyjdą na ulice kibicować sportowym zmaganiom.
Tegoroczna odsłona biegu przebiegać będzie w wyjątkowej oprawie, w dużym stopniu dzięki wsparciu sponsora strategicznego wydarzenia- PGE Polska Grupa Energetyczna S. A. W tym roku uczestnicy biegną w „PGE 9. Biegu Siedleckiego Jacka”. Co więcej– w barwach biało-czerwonych. Idea, jaka przyświeca organizatorom w tym roku, to wspólne, aktywne uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczestnicy w pakiecie startowym otrzymają okolicznościową biało-czerwoną koszulkę techniczną.
A co czeka na uczestników?
Dla lubiących dłuższe dystanse– półmaraton. Start biegu już o 8:30, by przechytrzyć sierpniowe słońce, co roku dające nieźle popalić biegaczom. Trasa składa się z dwóch identycznych pętli, zaopatrzonych w punkty nawadniania i odżywcze oraz kurtyny wodne. Pacemakerzy pomogą biegaczom dotrzeć na metę w założonym czasie.
Fani szybkiego i krótkiego biegania wybiorą bieg na 5 km. Przyjemna trasa z aktualnym rekordem 14:18 dla mężczyzn i 16:00 dla kobiet. Piątka to również idealny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę. Start biegu o godz. 11:00. Na trasie dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna! Nowością tegorocznej edycji będą pacemakerzy, którzy pojawią się także na trasie biegu na 5 km.
Ważnym aspektem podczas PGE 9. Biegu Siedleckiego Jacka są zasady fair play, uczciwa i zdrowa rywalizacja. Aby zwrócić uwagę na rosnący problem dopingu w sporcie i zaznaczyć stanowczy sprzeciw wobec stosowania niedozwolonych substancji dopingujących, po raz kolejny wśród uczestników Biegu Jacka losowo zostaną przeprowadzone badania antydopingowe.
Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym medalu, na który już teraz czekają setki biegaczy z całej Polski. Bieg Jacka jest finałowym etapem cyklu biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Po Wiązownie, Mińsku, Białej i Platerowie do unikatowej kolekcji pięciu medali cyklu brakuje już tylko trofeum z Siedlec.
Podczas Biegu Jacka organizatorzy nie zapominają również o popularnej dyscyplinie Nordic Walking. Sympatycy marszu z kijkami zmierzą się na dystansie 5 km. Dużą popularnością cieszą się także biegi dla najmłodszych. Do udziału w zawodach zaproszone są dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Rywalizacja biegowa przebiegać będzie w sześciu kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczęta. Kategorie wiekowe/dystanse:
1. Dziewczęta / chłopcy w wieku 5-6 lat - 200 m
2. Dziewczęta / chłopcy w wieku 7 lat - 400 m
3. Dziewczęta / chłopcy w wieku 8 lat - 400 m
4. Dziewczęta / chłopcy w wieku 9 lat - 400 m
5. Dziewczęta / chłopcy w wieku 10 lat - 400 m
6. Dziewczęta / chłopcy 11-12 lat - 900 m.
Zapisy na wszystkie biegi trwają: http://biegjacka.pl/zapisy
 

(N.S/ARMS)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone