Wieści z WLKS. Udany tydzień Tomasza Jaszczuka

06:59, 13.06.2018 KS Aktualizacja: 07:04, 13.06.2018

Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) w odstępie kilku dni wypełnił minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie oraz wygrał memoriał im. Janusza Kusocińskiego.

Jaszczuk wypełnił minimum w czasie jubileuszowego 25 Memoriału Josefa Odlozila w Pradze. W skoku w dal uzyskał wynik 7.95 m, co przełożyło się na 4 miejsce. Krócej skoczył w memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się na odrestaurowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. 7,71 m - to był najdalszy skok Jaszczuka i całego konkursu.

Zawodnicy WLKS startowali w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS. Olga Niedziałek zajęła pierwsze miejsce w chodzie na 5 km z czasem 24:30.88. Najniższe miejsca na podium zajęli: Robert Goławski (49:28.90 w chodzie na 10 km), Magda Jastrzębska (2.21,89 w biegu na 800 metrów), Krystian Mikulski (16,55 m w pchnięciu kulą w kat. M20), sztafeta 4x100 juniorów młodszych w składzie Gabriel Ajdacki, Jakub Duch, Mikołaj Duch, Bartosz Tokarz (44,40).

W Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Ze zwycięstwa cieszyli się: Wioletta Niedziałek (kat. 40 kg) oraz Dominika Marciszewska (65). O drugie miejsca postarali się Alan Lewczuk (75), Klaudia Podgórzak (50), Bartosz Składowski (+75) oraz Dagmara Wróblewska (40). Patrycja Tarmanowska zajęła trzecie miejsce w kat. 55 kg. W klasyfikacji klubowej WLKS był drugi.