Czartoszewski triumfował w Zaniemyślu. Niedziałek jedzie do Chin

14:02, 16.04.2018 KS Aktualizacja: 14:04, 16.04.2018

Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wystąpi w maju w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chinach. Jego następcy rywalizowali w Zaniemyślu.

Utalentowany chodziarz WLKS weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chodzie sportowym, które odbędą się 5 i 6 maja w Taicang (Chiny). Niedziałek będzie walczył o jak najlepszy rezultat dla reprezentacji Polski.

Trójka chodziarzy WLKS rywalizowała w XVI Ogólnopolskich Zawodach w Zaniemyślu. Pierwsze miejsce zajął Karol Czartoszewski (U-14), który kilometrową trasę pokonał w czasie 5 minut 8 sekund. Był to jego rekord życiowy. O drugą lokatę postara się Olga Niedziałek. Na seniorskim dystansie 20 kilometrów osiągnęła czas 1:39.32. Trzecie miejsce w chodzie na 5 km w kategorii U-16 zajął Szymon Przestrzelski (29.36 - rekord życiowy).