Wreszcie zwycięstwo!

19:12, 10.03.2018 S.C Aktualizacja: 19:12, 10.03.2018
Skomentuj Tym razem siedlczanki pokonały zespół z Poznania. Tym razem siedlczanki pokonały zespół z Poznania.

Koszykarki PGE MKK odniosły premierowe zwycięstwo w 2018 roku. Podopieczne Teodora Mollova na własnym parkiecie ograły AZS Eneę Poznań 85:83 (26:22, 19:20, 25:15, 15:26).

Siedlczanki bardzo długo czekały na przełamanie. W kilku spotkaniach upragnione zwycięstwo było blisko, natomiast wymykało się w końcowych fragmentach zawodów.  Tym razem sytuacja się nie powtórzyła.

Premierowa kwarta w wykonaniu gospodyń była solidna. Po celnym rzucie Samanthy Lapszyński siedlczanki prowadziły 10:5. Poznanianki próbowały odrobić straty, ale ostatecznie to PGE MKK był górą po 10 minutach gry (26:22). Druga część była bardzo wyrównana. Oba zespoły nie potrafiły uzyskać znacznej przewagi, a w końcówce Davies lay-upem zmniejszyła różnicę od trzech oczek na korzyść koszykarek Mollova (45:42).

Po przerwie zgromadzeni siedleccy kibice byli świadkami dobrego basketu w wykonaniu gospodyń. W tej kwarcie między innymi Katarzyna Trzeciak dwukrotnie trafiła za trzy, a przewaga siedlczanek urosła do 13 punktów (70:57). To nie był jednak koniec zawodów. Przyjezdne w ostatniej kwarcie ostro wzięły się do odrabiania strat. Miejscowe przez ponad pięć minut nie mogły natomiast zapunktować, a poznanianki krok po kroczku odrabiały straty (70:67). Na szczęście zawodniczki Mollova przetrwały napór rywalek i ostatecznie pokonały AZS Eneę Poznań 85:83. W następnej kolejce siedlczanki udadzą się do Lublina na mecz z AZS-UMCS. Zawody odbędą się 17 marca w sobotę.

PGE MKK: Mollov 22, Lapszyński 21, Parysek-Bochniak 13, Trzeciak 11, Dusanić 9, Kondus 6, Stępień 3, Gajw.