Zamknij

Tajfun Jar-Met Jartypory fenomenem na piłkarskiej mapie

17:47, 02.01.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. KSTAJFUN.FUTBOLOWO.PL
REKLAMA
Skomentuj

W liczących kilkuset mieszkańców Jartyporach, stworzono znakomite warunki i klimat dla rozwoju piłki nożnej. Wiele klubów z wyższych lig może tylko pomarzyć o czymś takim.

Klub, którego początki sięgają 2004 roku, jest dzisiaj prawdziwą rewelacją, zarówno jeśli chodzi o aspekty czysto piłkarskie, jak też i organizacyjne. Klub posiada aż dwa zespoły: jeden występuje w siedleckiej lidze okręgowej, a drugi w B-klasie, co już samo w sobie jest niezwykłe. Pierwszy zespół Tajfuna to ciekawa mieszanka rutyny z młodością, a dodając do tego niezwykle charyzmatycznego trenera Grzegorza Wieczorka, otrzymujemy zespół niezwykle waleczny i groźny dla każdego. Trenerem drugiej drużyny, stanowiącej zaplecze pierwszej, jest Marek Mazurek, notabene grający również jako zawodnik w obu zespołach. Klub z Jartypor posiada też i najmłodszą drużynę chłopców z rocznika 2007, którzy na swoim koncie mają udział w turnieju międzynarodowym czy różnych turniejach halowych, organizowanych w naszym województwie.
Jeśli chodzi o organizację i prowadzenie klubu, to również i na tym polu, Tajfun może stanowić dla innych przykład znakomitego zarządzania i rozsądnego planowania, co w perspektywie długofalowej jest niezwykle ważne dla funkcjonowania klubu. Do ludzi i instytucji, dzięki którym Tajfun Jartypory zdobywa powoli dobrą markę i renomę, należą przede wszystkim prezes klubu Rafał Wronka, gmina Liw na czele z wójtem Bogusławem Szymańskim, firma Jar-Met, Dom-Kon, Wikrusz, MarCan Serwis czy Radosław Majewicz. Warto też wspomnieć, że pomniejsze firmy i wielu kibiców także wspiera swój klub finansowo, co też świadczy o znakomitym klimacie dla rozwoju piłki nożnej w Jartyporach.

Dzięki tym wszystkim większym i mniejszym sponsorom, w ciągu ostatnich dwóch lat udało się zrealizować szereg inwestycji, które jak na tak małą miejscowość muszą budzić uznanie. Klub może pochwalić się profesjonalnym nawadnianiem boiska, monitoringiem, dodatkowymi krzesełkami na trybunie, nową łazienką czy rozpoczęciem budowy oświetlenia boiska (w tym roku planowane jest jej zakończenie). Systematycznie stadion w Jartyporach z całym zapleczem staje się bardziej rozbudowany, nowoczesny, co również wpływa na wzrost zainteresowania futbolem w regionie.

Pisząc o Tajfunie, nie sposób nie wspomnieć też o stronie internetowej klubu. Jest ona bardzo rozbudowana, ma mnóstwo odnośników i jest cały czas aktualizowana. Odnajdziemy na niej wszystkie informacje na temat klubu, te aktualne i archiwalne. Widać, że witryna internetowa stworzona jest przez pasjonatów, ludzi, którzy identyfikują się z klubem i profesjonalnie podchodzą do tego, co robią. Wiele klubów z wyższych klas rozgrywkowych może tylko pomarzyć o takim prowadzeniu strony.
Tajfun Jar-Met Jartypory to z całą pewnością jeden z fenomenów na piłkarskiej mapie Polski. Klub z niewielkiej miejscowości, znakomicie zarządzany i perfekcyjnie prowadzony, mający wielu naprawdę oddanych i wiernych kibiców i sympatyków, jest znakomitą promocją piłki nożnej. Być może za jakiś czas będzie o nim głośno również poza naszym regionem.

 

(MARCIN GÓRZNY/FOT. KSTAJFUN.FUTBOLOWO.PL)
REKLAMA

Komentarze (1)

oloolo

3 0

Brawo panowie! 23:19, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone