Remis Pogoni z outsiderem

18:22, 18.03.2017 Robo/ foto:mkskluczbork

W XXII kolejce Nice I ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe z ostatnim w tabeli MKS Kluczbork 2:2 (0:0). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Mateusz Żytko oraz Eusebio Bancessi.

Faworytem spotkania byli goście. Nie tylko ze względu na pozycję w tabeli, ale także z uwagi na dyspozycje w ostatnich meczach. Obraz gry w pierwszej połowie nie wskazywał na ogromną różnicę w zdobyczy punktowej pomiędzy drużynami. To gospodarze prowadzili grę, częściej posiadali futbolówkę, ale nie potrafili tego przełożyć na sytuacje bramkowe. Najlepszą z nich miał Mohamed Essam, jednak jego strzał przeszedł minimalnie obok bramki. Po stronie biało-niebieskich Wojciecha Kaczmarka mogli pokonać Grzegorz Tomasiewicz i Konrad Wrzesiński, ale w dogodnych sytuacjach zabrakło im zimnej krwi.

Na drugą część meczu podopieczni Marcina Broniszewskiego wyszli z mocnym postanowieniem poprawy. Taka postawa przyniosła efekt już pięć minut po wznowieniu gry, kiedy to skutecznym strzałem z rzutu karnego golkipera z Kluczborka pokonał Mateusz Żytko. Gdy wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu w szeregi siedlczan wdarło się rozluźnienie, które kilka chwil później wykorzystał Rafał Niziołek. W 62' pobudzony zdobyciem gola Niziołek mógł zaliczyć kolejne trafienie, ale bardzo dobrze interweniował Misztal. Od tamtego momentu na placu gry niepodzielnie panowała Pogoń. Chęć zdobycia kompletu punktów została nagrodzona w 72 minucie za sprawą Eusebio Bancessi'ego, który w zamieszaniu podbramkowym wpakował futbolówkę do siatki. Niestety powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. Po zdobyciu prowadzenia Pogoń spoczęła na laurach i w końcówce straciła gola. Rafała Misztala pokonał Maciej Kowalczyk.

MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 2:2(0:0)

Bramki: Niziołek 55', Kowalczyk 88" - Żytko 50'(k), Bancessi 72'

MKS Kluczbork: Kaczmarek - Ganowicz, Brodziński, Orłowicz, Kubiak(69' Kościelniak) - Niziołek, Załęcki, Kojder 81' Swędrowski) Essam - Deja(74' Kowalczyk), Nitkiewicz

Pogoń: Misztal - Jędrych, Żytko, Chyła, Wrzesiński, - Mroziński, Burkhardt(90'Janicki), Bajdur(51'Bancessi), Wójcik, - Tomasiewicz(90' Paczkowski), Zjawiński