Zamknij

Jakie ubezpieczenie dla branży motoryzacyjnej?

13:38, 05.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

W niektórych branżach wykupienie ubezpieczenia jest ważniejsze niż w innych, to nie ulega wątpliwości. To takie istotne, bo istnieje więcej możliwości ewentualnych szkód. Szczególnie w branży motoryzacyjnej to ważne, a zaliczamy do niej salony, komisy i oczywiście warsztaty samochodowe. Każde z nich zajmuje się czymś innym, a więc i zakres ochrony jest trochę inny.

Dla warsztatów samochodowych

Będąc na przykład właścicielem warsztatu samochodowego mamy na co dzień do czynienia z pojazdami osób trzecich. Oddają nam oni swoje samochody i wierzą, że zostaną naprawione. Nawet nie myślą o tym, że mogłoby być inaczej, że zamiast dostać naprawione auto, spotkają się z wielkim zawodem - pojazdem z jeszcze większymi usterkami. Tak się może stać, bo w czasie prac w warsztacie występuje ryzyko różnych uszkodzeń. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie, które chroni właściciela warsztatu przed poważnymi finansowymi konsekwencjami.

Dla komisów

Tak samo właściciele komisów samochodowych powinni pomyśleć o ubezpieczeniu. Chociaż nie jest ono obowiązkowe, to dla pewności każda firma z tego sektora powinna o tym pomyśleć. Szczególnie że jak komis przyjmuje samochód, to automatycznie staje się za niego odpowiedzialny. Tak więc, jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia, jak kradzież, zniszczenie czy pożar, przedsiębiorca będzie zmuszony pokryć wszelkie koszty, które są związane z tym wydarzeniem. Nie będzie jednak tego problemu, jak firma skorzysta z ubezpieczenia takiego jak Classic Car Insurance, bo jest to dedykowana oferta dla firm, które działają w branży motoryzacyjnej.  

Dla salonów samochodowych

To również doskonała opcja dla właścicieli salonów samochodowych, bo dilerzy samochodów gwarantują potencjalnym nabywcom możliwość jazdy próbnej. To zrozumiałe, bo łatwiej wtedy przekonać klienta, że to jest to auto, które chciałby kupić. To także sprawdzenie, jak dane auto się zachowuje na drodze, czy nam ogólnie pasuje. Dla klienta więc to same korzyści, ale dla właściciela salonu ból głowy, gdy dojdzie do jakiejś kolizji na drodze. Jeśli potencjalny nabywca dozna uszczerbku na zdrowiu, będziemy musieli płacić za jego leczenie. Zamiast więc się tym martwić i ciągle stresować, że coś się stanie podczas takiej jazdy, lepiej od razu wykupić ubezpieczenie, by spokojnie sprzedawać swoje pojazdy.

Jak widzimy, każdy ten przypadek nadaje, aby wykupić specjalnie dedykowane ubezpieczenie. Można powiedzieć, że to podstawa, o której koniecznie musimy pamiętać, jeśli chcemy mieć spokojną głowę. 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone