Zamknij
REKLAMA

Mazowsze ze wsparciem dla seniorów

12.38, 24.01.2023 mat.oprac.PA Aktualizacja: 12.56, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

23 stycznia ruszył nabór wniosków do programu „Mazowsze dla seniorów".

Wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, pikniki edukacyjne, olimpiada sportowa czy zakup potrzebnego sprzętu – to tylko niektóre z zadań, na jakie rady senioralne mogą pozyskać wsparcie samorządu województwa. Do rozdysponowania jest łącznie ponad milion złotych. Wnioski o dotacje można składać do 17 lutego.

Nasze programy wsparcia umożliwiają realizację inwestycji drogowych, remonty placówek oświatowych i kulturalnych, pomagają w tworzeniu nowych przedszkoli i żłobków, a także w zakupie sprzętu dla OSP. Tworząc autorskie programy, nie zapominamy również o seniorach, którzy są aktywni i chcą zmieniać na lepsze swoje otoczenie. Dlatego również w tym roku przeznaczyliśmy ponad milion złotych z budżetu województwa dla gminnych rad senioralnych - podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Radny Piotr Kandyba, przewodniczący sejmikowej Komisji Polityki Społecznej, zachęca do korzystania z pomocy samorządu województwa mazowieckiego.

- To druga edycja programu skierowanego do rad senioralnych. Jego celem jest wzmocnienie pozycji seniorów w kontekście współpracy z gminami, a także zmotywowanie samorządów, w których takie rady jeszcze nie funkcjonują, do ich powołania. Na tegoroczną edycję przeznaczyliśmy jeszcze większą kwotę wsparcia, jest też więcej czasu na zgłaszanie wniosków - mówi.

„Mazowsze dla seniorów”  to jeden z ponad 20 programów wsparcia realizowanych w tym roku przez samorząd województwa. Dzięki niemu po raz kolejny starsi mieszkańcy naszego regionu będą mogli uzyskać dofinansowanie na realizację zaproponowanych przez nich zadań np. organizację wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych czy sportowych lub zakup potrzebnego sprzętu. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymały 42 projekty na kwotę blisko 800 tys. zł.

W tegorocznej edycji programu można otrzymać dotację w wysokości nawet 30 tys. zł na pokrycie maksymalnie 80 proc. kosztów zadania.

O dofinansowanie mogą ubiegać się gminy i miasta na prawach powiatu z terenu województwa mazowieckiego oraz dzielnice Warszawy, w których funkcjonują rady seniorów. Każda gmina może złożyć po dwa wnioski.  Wszystkie wnioski powinny dotyczyć dwóch różnych zadań będących inicjatywą rady seniorów.

fot.: Mazovia

 

(mat.oprac.PA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

mieszkaniec Korytnicmieszkaniec Korytnic

1 0

Co mają zrobić seniorzy z gmin w których nie ma rad seniorów. W gminie Korytnica rada gmina blokuje jej powołanie. 07:12, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

seniorsenior

1 0

Dokonać podczas najbliższych wyborów zmiany wójta i rady. Z pewnością jest ktoś kto upomni się w tej gminie o seniorów. 20:06, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

głosujący za zmianamgłosujący za zmianam

1 0

Dobra rada dla seniorów w gminie Korytnica. W nowej kadencji wybrać radnych życzliwych seniorom i wszystkim mieszkańcom. Obecnych interesują tylko diety. Jedynie nieliczni zabierają głos na sesjach. 23:38, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%