Zamknij
REKLAMA

Rolnicy podziękują za plony

18:20, 26.08.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Dożynki to czas podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę, ale także okazja do świętowania i wspólnej zabawy. Tegoroczne gminne święto plonów gminy Siedlce odbędzie się 29 sierpnia 2021 r. w Nowych Iganiach. 

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą dziękczynną w podziękowaniu za zbiory i zdrowie rolników w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu o godz. 13.00. W procesji do ołtarza zostaną wprowadzone poczty sztandarowe oraz wniesione wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych zbóż przygotowane przez sołectwa gminy Siedlce. Następnie starostowie dożynek Anna Stańczuk i Roman Chojecki wniosą na ołtarz chleb. W trakcie liturgii zostanie poświęcony chleb oraz wieńce dożynkowe. 

Po mszy świętej uczestniczy przeniosą się na plac przy Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach gdzie rozpoczną się obchody dożynkowe. Najpierw wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski i starostowie dożynkowi podzielą się chlebem ze zgromadzonymi ludźmi. Po wystąpieniach zostaną wręczone nagrody w konkursie „na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. 

Celem konkursu jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów, prezentacja najpiękniejszych wieńców dożynkowych z terenu gminy Siedlce oraz promocja walorów wsi polskiej. 

Następnie wójt gminy Siedlce wręczy stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z gminy Siedlce. Po części oficjalnej rozpocznie się ,,Blok Kultury i Tradycji Lokalnej ‘’ w którym wystąpi sekcja wokalna GOK Chodów, grupy śpiewacze Białki, Ale Babki, Folk Lacki, Moko Bęc, Strzałki, Chodów. Kolejną częścią Dożynek będzie zabawa z zespołami Nowator, Miły Pan, Baby Full, Wanda i Banda, Freestyle, Mario Bischin. Współorganizatorem Dożynek jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Partnerem Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW” PATRONAT HONOROWY nad Dożynkami objął Biskup siedlecki ks. dr. Kazimierz Gurda, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Sponsorem głównym Dożynek jest Selgros Cash&Carry. 

Podczas dożynek będzie możliwość zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie szczepień COVID19 i możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%