Zamknij
REKLAMA

Radny apeluje o izolatoria

14:12, 01.03.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Trzecia fala koronawirusa stała się faktem. Tymczasem na Mazowszu mamy tylko 4 izolatoria w Raciążu, Warszawie, Legionowie i Białobrzegach - mówi radny wojewódzki Krzysztof Strzałkowski.

W mazowieckich szpitalach wolne miejsca covidowe topnieją  w oczach. Zmniejsza się również w sposób ewidentny dostępność dla pacjentów nie covidowych. Widzimy także lawinowy wzrost liczby zachorowań na COVID 19.

To wszystko wydawałoby się, powinno obudzić Wojewodę Mazowieckiego, administrację rządową do bardziej aktywnego przyglądania się na przykład liczbie miejsc w izolatoriach na Mazowszu. Przypomnijmy- izolatoria to takie miejsca, gdzie swoją kwarantannę czy czas izolacji mogą odbywać osoby zakażone koronawirusem, które to nie wymagają hospitalizacji, ale ich pobyt w domu, w miejscu zamieszkania mógłby na przykład narazić na niebezpieczeństwo domowników, którzy to chorują na choroby nowotworowe czy inne choroby upośledzające układ odpornościowy.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki broni się, że tylko niewielka część z tych miejsc jest zajęta. Co nie zmienia faktu, że zeszłoroczna wiosenna i jesienna fala zachorowań na koronawirusa powinna administrację rządową nauczyć, że kiedy będzie zbliżało się czoło kolejnej fali zachorowań sytuacja będzie się zmieniać z dnia na dzień. W przeciągu dwóch, czterech dni wolne miejsca w szpitalach na Mazowszu po prostu się wyczerpią.

Tym samym będzie istniała duża potrzeba, by pacjentów niewymagających hospitalizacji czy intensywnego nadzoru po prostu trzeba będzie wypisywać. Izolatoria będą wtedy doskonałym pomysłem. Już dzisiaj trzeba o to zadbać, dlatego apeluję o to do pana Wojewody Mazowieckiego.
 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%