Zamknij
REKLAMA

Najkorzystniejsza oferta w przetargu na budowę A2 Groszki - Gręzów

16:30, 04.12.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Oferta firmy STECOL Corporation została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę ostatniego fragmentu autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce. 

Chodzi o odcinek pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów o długości ok. 13 km. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa po nowym śladzie ok. 13 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pod koniec września 2019 r. GDDKiA ogłosiła przetarg, a w grudniu tego samego roku otworzyła oferty. Po procedurze odwoławczej, ostatni wyrok Krajowej Izby Odwoławczej nakazał GDDKiA przywrócić odrzuconą ofertę STECOL Corporation i ponownie przeprowadzić ocenę ofert. Efektem tego jest wybór najkorzystniejszej oferty. Przy braku odwołań od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty, po pozytywnym zakończeniu kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, GDDKiA niezwłocznie podpisze umowę.
W sierpniu 2020 r. oddano do ruchu ponad 15 km A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Zaś wiosną tego roku zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r.
W listopadzie br. ogłoszono z kolei cztery przetargi na wykonanie projektów i budowę następnych etapów A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej: 3 listopada br. od węzła Siedlce Zachód (Swoboda) do m. Malinowiec (km 580+190), 10 listopada br. od węzła Łukowisko do m. Swory (km 610+722), 18 listopada br. od km 610+722 (m. Swory) do węzła Biała Podlaska (Cicibór) i 24 listopada br. od km 580+190 (m. Malinowiec) do węzła Łukowisko.
Trwają przygotowania do realizacji ostatniego etapu autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Dla ok. 32-kilometrowego odcinka trwa proces odbiorowy koncepcji programowej. 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MoniaMonia

2 3

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/monia89 15:45, 05.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA