Zamknij
REKLAMA

Blisko 300 tys. zł. dla OSP z subregionu siedleckiego

13:17, 27.11.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy ochotnicy z powiatów mińskiego, siedleckiego, garwolińskiego, sokołowskiego i węgrowskiego zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. W sumie do jednostek trafi blisko 300 tys. zł na zakup odzieży ochronnej, specjalistycznego sprzętu i quada z przyczepką ratowniczą, a także na modernizację strażnicy. 

Samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa jest to pomoc kompleksowa i systematyczna. – Każdego roku w budżecie zabezpieczamy środki na wsparcie strażaków ochotników. Pomagamy w zakupach samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu, odzieży ochronnej, ale też w remontach strażnic – mówi Jania Ewa Orzełowska. 

Jak dodaje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa: – Środki na pomoc strażakom zabezpieczamy w naszym budżecie co roku. Jeśli mamy jakieś oszczędności, staramy się je przeznaczać m.in. na kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a doposażenie strażaków oczywiście się w to wpisuje.

 Decyzją radnych województwa do OSP z Mazowsza trafi 600 tys. zł, z czego blisko 300 tys. zł do jednostek z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Tylko w tym roku władze Mazowsza przekazały na doposażenie strażaków ochotników i remonty strażnic ponad 21 mln zł.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA