Zamknij
REKLAMA

Stanowisko kościoła po niedzielnych profanacjach

10:14, 26.10.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

O wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka, zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym oświadczeniu.

Przewodniczący Episkopatu w oświadczeniu przypomniał, że stanowisko kościoła katolickiego na temat prawa do życia jest niezmienne i publicznie znane. Cytując encyklikę Jana Pawła II Evangelium Vitae  podkreślił, że „świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. (…) «Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. (…) Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać, ani na to przyzwalać»” (Evangelium Vitae, 57).

Abp Gądecki zauważył, że to nie kościół stanowi prawa w naszej ojczyźnie i to nie biskupi podejmują decyzje o zgodności bądź niezgodności ustaw z Konstytucją RP. Kościół ze swej strony nie może jednak przestać bronić życia, ani też zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką trzeba chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Abp Gądecki zaapelował o wyrażanie swoich poglądów w sposób akceptowalny społecznie, z poszanowaniem godności każdego człowieka.

 

źródło: episkopat.pl

foto: Twitter

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SGGMDSGGMD

4 0

Polski "kościół" jest jakimś nowym odłamem katolicyzmu. Jawnie wystąpili przeciwko papieżowi. hatfu 14:51, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KobietaKobieta

3 0

Biskupie, *%#)!& się. 16:00, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz