Zamknij
REKLAMA

Pamięć o 17 września w Węgrowie

15:36, 17.09.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na teren Polski łamiąc tym samym polsko-sowiecki pakt o nieagresji.

W dniu dzisiejszym przypada 81. rocznica tych wydarzeń, w związku z tym delegacje złożyły wieńce pod tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów w Miednoje i Ostaszkowie, która ulokowana jest na budynku Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Ewa Besztak wraz z wicestarostą Markiem Renikiem. Kwiaty złożyli również: burmistrz Węgrowa Paweł Marchela wraz z zastępcą Haliną Ulińską i wiceprzewodniczącą rady Jolantą Roguską, komendant powiatowy policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula, dyrektor biura senatorskiego Marii Koc – Michał Piotrowski, dyrektor biura poselskiego Macieja Górskiego – Maciej Robak oraz w imieniu posła do parlamentu europejskiego Adama Bielana – Rafał Brzezik.

Z wizytą na terenie powiatu węgrowskiego przebywał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. W ramach wizyty złożył kwiaty na grobie żołnierzy poległych w 1939 roku, który znajduje się na węgrowskim cmentarzu. Wraz z wojewodą kwiaty złożyli: senator RP Maria Koc, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, starosta Ewa Besztak.

 

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz