Zamknij
REKLAMA

Znęcała się nad psami, może trafić na 5 lat do więzienia

15:29, 04.08.2020 | AW
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Sobolew (pow. garwoliński) znajdują się skrajnie wyczerpane i zaniedbane zwierzęta.

68-letniej właścicielce odebrano 37 zagłodzonych czworonogów. Kobiecie za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Mieszkanka powiatu garwolińskiego od wielu lat przygarniała psy, które tułały się w pobliżu jej miejsca zamieszkania. Zamykała je w różnych zakamarkach swojej posesji. Zwierzęta były przetrzymywane w wersalce, metalowych klatkach, a nawet na strychu. Kobieta nie informowała miejscowych urzędników o tym, że opiekuje się znalezionymi psami. Nie miała również możliwości finansowych, by wykarmić tyle zwierząt. Na terenie posesji i domu znajdowały się głodzone psy dorosłe i szczeniaki. Niektóre były zapchlone, bez sierści. Wiele psów cierpiało z powodu głodu i chorób. Sprawą zajęli się  pracownicy Pogotowia dla Zwierząt i garwolińscy policjanci. Podczas wizyty u 68-latki znaleźli dziesiątki skrajnie wyczerpanych psiaków. Na posesji znaleziono również dwa martwe psy rasy mieszanej w różnym stanie rozkładu. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną. Kobieta stanie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania w stanie rażącego zaniedbania oraz za niezapewnienie im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej.
 

(AW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZłyZły

2 1

Brak słów na takich ludzi , najlepiej ją zamknąć , niech zdechnie z głodu 16:04, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA