Zamknij
REKLAMA

O wygraną walczy 26 projektów

13:36, 30.07.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Budowa zatok autobusowych, chodników i ścieżek pieszo rowerowych, tworzenie miejsc rekreacyjnych, ale również warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży czy organizacja wydarzeń kulturalnych - to najczęściej zgłaszane projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. 
Mieszkańcy regionu złożyli aż 231 wniosków z czego 26 z subregionu siedleckiego.
To jest pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wpłynęło aż 231 projektów. Tak duża aktywność pokazuje, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Teraz czas na analizę i wybranie tych najlepszych pomysłów.   
Mazowsze jest wśród pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, a nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Łączna wartość zgłoszonych projektów to ponad 92 mln zł, z czego 26 z subregionu siedleckiego na kwotę 9,7 mln zł. W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się aż 53 wnioski o wartości 24,2 mln zł. Teraz trwa ich ocena formalna i merytoryczna, ale ostatecznie o tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy w drodze głosowania.
Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy - jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie wyłącznie internetowo za pośrednictwem platformy internetowej lub w siedzibie urzędu lub w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.
Wszystkie informacje dotyczące BOM są dostępne na stronie internetowej bom.mazovia.pl, a także na profilu na Facebooku @budzetobywatelskiMazowsza
WAŻNE TERMINY:
do 31 sierpnia 2020 r. – ocena projektów
do 7 września 2020 r.  – informacja o wynikach oceny
do 7 października 2020 r. – rozpatrzenie ewentualnych odwołań
26 października – 16 listopada 2020 r. – głosowanie na projekty
do 30 listopada 2020 r. – wyniki głosowania

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

TEST