Zamknij
REKLAMA

Przedszkole zostanie rozbudowane

07:05, 10.07.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd województwa mazowieckiego wesprze kwotą 2,4 mln zł rozbudowę przedszkola przy Zespole Oświatowym w Stoku Lackim. 

Projekt zakłada budowę dodatkowych pomieszczeń dla dzieci: siedmiu sal, sanitariatów, szatni i pomieszczeń gospodarczych. Dodatkowo rozbudowana zostanie infrastruktura kuchenna,  pomieszczenia techniczne i socjalne. Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie do użytku 800 m2  nowej powierzchni placówki.

- Każdy pieniądz jest ważny, nawet najmniejsza złotówka. W samorządach te pieniądze nie są marnowane ani przejadane, wszystko idzie na inwestycje. A jak one powstają, to służą naszym mieszkańcom. Przedszkole, które powstaje w Stoku Lackim jest bardzo ważne i potrzebne. Tam przybywa nam najwięcej nowych mieszkańców. Tam również czekali 25 lat na chodnik, w tej chwili praca tam jest wykonywana, odwodnienie też. Na razie ten chodnik będzie zbudowany do miejscowości Pruszyn Pieńki. I mieszkańcy tej miejscowości pytają "A my co, jesteśmy gorsi?", ale myślę, że pani marszałek dotrzyma słowa i wkrótce pójdziemy aż do samego Liwca. Za to dziękujemy, to inwestycja bezpieczeństwa dla mieszkańców i dzieci chodzących tam do szkoły - jest to ponad 600 uczniów. My złożyliśmy akces odnośnie sygnalizacji świetlnej, by dzieci mogły swobodnie przechodzić przez drogę. Czy nam się uda to wygrać? Zobaczymy - mówił wójt Henryk Brodowski w czasie konferencji.

Całkowita wartość zadania to 4 mln zł.  

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

TEST