Zamknij
REKLAMA

Rządowe komputery dla szkół

17:36, 22.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Rządowego Programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” do gminy Jakubów dotarło 21 laptopów wraz z programem operacyjnym, pakietem MS Office i oprogramowaniem antywirusowym.

Gmina Jakubów otrzymała na ten cel kwotę 60 tys. zł, a zakupiony sprzęt  zostanie przekazany do dyspozycji dyrektorom szkół, którzy rozdysponują komputery wśród najbardziej potrzebujących uczniów.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Grant z Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie
1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu
o wysokich przepustowościach”.

Gmina Jakubów  złożyła kolejny wniosek w ramach Rządowego Programu – „Zdalna Szkoła+”, w którym do dyspozycji ma przydzieloną kwotę 75 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu do zdalnego nauczania. 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz