Zamknij
REKLAMA

Nieszczęśliwe wypadki przy pracy

17:33, 19.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Do dwóch wypadków „przy pracy” doszło w powiecie łukowskim.

Przed południem 30-latek spadł z wysokości 6 metrów na betonową posadzkę, a później 54-letni mężczyzna spadł z drabiny i złamał rękę. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych, szczególnie tych na wysokości.

Łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury ustalają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na terenie jednego z przedsiębiorstw w gminie Trzebieszów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracujący w budynku 30-latek z Siedlec spadł z wysokości 6 metrów na betonową posadzkę. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili też, że mężczyzna pracował przy stropie jednej z kondygnacji i „wypadł” przez znajdujący się w podłożu tzw. otwór technologiczny. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony 30-latek doznał poważnych urazów i z miejsca wypadku został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznej placówki medycznej.

Po południu doszło do kolejnego wypadku w pracy. Tym razem więcej szczęścia miał 54-latek, który malując ścianę jednego z łukowskich sklepów spadł z 1,5 metrowej drabiny i złamał rękę.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych szczególnie na wysokości i podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pomoże zapobiec takim wypadkom. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA