Zamknij
REKLAMA

Poważne oskarżenia wobec Marka Fałdowskiego

09:05, 20.10.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Reportaż Superwizjera w TVN24 przybliżył patologiczne sytuacje, do których dochodziło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Głównym bohaterem reportażu był inspektor Marek Fałdowski, którzy przez dekadę był komendantem w rodzinnych Siedlcach, a obecnie pełni funkcję rektora w uczelni, która w zamyśle miała być elitarną kuźnią talentów. "Na rektora Szczytna mianował go Mariusz Błaszczak, to w policyjnych kuluarach mówi się, że za nominacją stali wiceminister Jarosław Zieliński i pochodzący spod Siedlec minister energii Krzysztof Tchórzewski" - twierdzą dziennikarze TVN24.

Reporterzy "Superwizjera" dotarli do byłego wykładowcy i osoby z kadry kierowniczej uczelni. Była ona bezpośrednim świadkiem procesu habilitacyjnego komendanta Marka Fałdowskiego. - Kiedy pan Fałdowski przyszedł na komendanta do szkoły, to podjął decyzję, że jego priorytetem jest zrobienie szybko habilitacji - powiedział były wykładowca. - Wybrał sobie grono osób, którym złożył propozycję, aby dopisały go do swoich publikacji, które już są nawet w trakcie wydawania - dodał. Były pracownik uczelni przyznał, że on również otrzymał taką propozycję, ale na nią nie przystał. - Natomiast osoby, które na taką ofertę pana Fałdowskiego przystały, mogły liczyć na podwyższone premie, nagrody, a niektóre osoby potem bardzo szybko w szkole awansowały - przekazał. Reporterom udało się dotrzeć do dokumentów, które znajdują się w prokuraturze. Z zawiadomień, wniosków, przesłuchań oraz zeznań wyłania się ponury obraz uczelni kierowanej przez inspektora Fałdowskiego.

Fałdowski jest również oskarżany o plagiat, o przymuszanie podwładnych do pisania artykułów naukowych oraz nieuczciwy dobór komisji habilitacyjnych.

Rektor WSP w Szczytnie nie odniósł się do zarzutów. Być może będzie do tego zmuszony, ponieważ wiele z materiałów dziennikarskich pochodzi z prokuratur.

 

źródło: własne / TVN24

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ghoesghoes

10 1

"dobra zmiana" 10:02, 20.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jupjup

0 0

no niestety. Układy ukladziki korupcja poeprzona. Komuna wrocila wraz z pisem 23:59, 22.10.2019


REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone