Zamknij
REKLAMA

Mazowsze Bohaterom

09:52, 06.08.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 10 sierpnia nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie odbędzie się I Charytatywny Piknik Rodzinny „Mazowsze Bohaterom”, zwieńczony koncertem twórców polskiej sceny rapu patriotycznego. Nadrzędnym celem organizatorów jest zebranie funduszy na wsparcie kolejnej edycji ogólnokrajowej akcji „Rodacy Bohaterom”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej oraz Burmistrz Miasta Kałuszyn. Początek pikniku o godz. 12:00.

Obecnie sztandarowy projekt Stowarzyszenia Odra-Niemen realizowany od 2010 roku „Rodacy Bohaterom” - to już nie tylko zbiórka darów żywnościowych, to także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery i miejsca pamięci na Kresach, oraz współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. Wartym podkreślenia jest fakt, iż organizator pikniku Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki „Wschodni Patrioci" nie zatrudnia pracowników, a trwająca od stycznia 2018 roku działalność oparta jest na pracy grupy wolontariuszy - patriotów i pasjonatów historii.

Na uczestników  I Charytatywnego Pikniku Rodzinnego „Mazowsze Bohaterom” będzie czekać szereg atrakcji o tematyce patriotycznej:

- rekonstrukcja historyczna grupy „PGRH Błyskawica”

- pokazy nowoczesnego i historycznego wyposażenia wojskowego (25 Brygada Kawalerii Powietrznej, 23 Baza Lotnictwa Taktycznego, Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich, 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia, Wojska Obrony Terytorialnej, Ambulans Kryminalistyki)

- wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”

- pokaz i przejazd historycznych wozów bojowych

- lekcja historii oraz spotkanie z Kombatantami – m. in. wspólne rozmowy oraz relacje z wyjazdów na Kresy 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano gry i zabawy z nagrodami, konkurs talentów, stanowisko malowania twarzy, dmuchany park rozrywki, a także pokaz motocykli.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 17:00, wystąpią twórcy oraz wykonawcy polskiej sceny muzyki rap o tematyce patriotycznej. Na prośbę organizatorów wszyscy artyści zgodzili się wystąpić bezpłatnie, by w ten sposób wyrazić swoje wsparcie akcji „Rodacy Bohaterom". Równocześnie będą trwały licytacje wielu ciekawych przedmiotów: plakatów historycznych, odrestaurowanych cyfrowo kolorowych fotografii z okresu II Rzeczpospolitej, książek i albumów historycznych, a także pamiątek sportowych z autografami m. in. piłkarzy Legii Warszawa. 

I Charytatywny Piknik Rodzinny „Mazowsze Bohaterom” odbędzie się w tuż obok miejskiej plaży, która przez cały dzień pozostanie otwarta i bezpłatna.

REKLAMA
(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone