Zamknij
REKLAMA

Uwaga na zaginięcia w lesie

07:17, 09.07.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnim czasie policjanci mińskiej komendy, wspólnie ze strażakami ochotniczych straży pożarnych, prowadzili poszukiwania za osobami starszymi, których zaginięcia zgłosiły rodziny. Jak się okazuje jednym z powodów takiego zaginięcia jest wycieczka do lasu na grzyby lub jagody. W związku z powyższym policjanci apelują aby osoby opiekujące się osobami starszymi, zwracali większa uwagę na to gdzie wybierają się ich bliscy, a w uzasadnionych przypadkach powstrzymywali ich przed wyruszeniem do lasu.

Lato to czas zwiększonych wycieczek do lasu. Zbieranie jagód, grzybów to zajęcie które szczególnie upodobały sobie osoby starsze. Niesie to jednak ze sobą niebezpieczeństwo zagubienia się.

Ostatnie miesiące pokazały, że takie zdarzenia mają miejsce a policjanci odnotowują kolejne tego typu przypadki. Prowadzone na wielką skalę poszukiwania, w które zaangażowane są inne służby nie zawsze kończą się szczęśliwie. Mimo wysiłku jaki podejmują szukający bywa, że na pomoc jest już za późno.

Dlatego też policjanci apelują aby wszyscy, którzy opiekują się osobami starszymi zwracali baczniejszą uwagę po co i gdzie wybierają się ich bliscy.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom i potencjalnym zaginięciom, policjanci opracowali poradnik dla wybierających się na zbieranie jagód bądź grzybów.

Oto kilka zasad którymi powinniśmy kierować się przed wyruszeniem do lasu:

  • bezwzględnie zabrać ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy,
  • powiedzieć rodzinie, znajomym gdzie idziemy i o której godzinie planujemy powrót,
  • odpowiednio się ubrać, tzn. mieć na sobie element wyróżniający się kolorem na tle lasu, warto założyć element odblaskowy, który przy ewentualnym poszukiwaniu bardzo ułatwi służbom odnalezienie osoby,
  • zabrać ze sobą coś do picia,
  • na wycieczkę do lasu wybrać taki, który znamy.

Jeśli do lasu wybieramy się grupą, nigdy nie traćmy kontaktu wzrokowego ze sobą. Cały czas utrzymujmy odpowiednią odległość co jakiś czas komunikując się ze sobą.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek na pewno podniesie poziom bezpieczeństwa naszych leśnych wycieczek, a rodzinie i znajomym zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone