Zamknij

Edukowali o bezpieczeństwie nad wodą

19:29, 06.06.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci mińskiej komendy oraz strażnik miejski, prowadzili w ostatnim tygodniu kilka spotkań z uczniami szkół podstawowych, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo nad wodą. Temat ściśle wiąże się ze zbliżającymi się dużymi krokami wakacjami i edukowaniem młodych ludzi jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku nad morzem, jeziorem czy rzeką. Spotkania odbyły się w szkole podstawowej nr 1 w Sulejówku i szkole podstawowej w Dobrem.

Utrzymująca się od kilku dni dobra, słoneczna pogoda nieuchronnie prowadzi nasze myśli w kierunku zbliżających się wakacji i letniego wypoczynku. Policjanci wychodząc naprzeciw temu stanowi, prowadzili w minionym tygodniu kilka spotkań których tematem przewodnim było bezpieczeństwo nad wodą.

Policjanci oraz strażnik miejski spotkali się z dwiema klasami zerówki, szkoły podstawowej w Dobrem. Podczas spotkania mundurowi edukowali o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem  podczas pobytu nad morzem, jeziorem lub rzeką. Myślą, która była wielokrotnie powtarzana podczas każdego ze spotkań dotyczyła zasady, że dzieci powinny się bawić w wodzie tylko pod opieką osoby dorosłej.

Podczas "pogadanek" poruszono także kwestię przemocy rówieśniczej, wzajemnego szacunku i konsekwencji prawnych dla osób, które agresją i przemocą rozwiązują rówieśnicze problemy. Nie zabrakło porad z zakresu właściwego zachowania się na drodze, podczas np. zagubienia, czy w kontaktach z osobą nieznajomą. Opisane prelekcje były także dobra okazją do promowania policyjnego zawodu, oraz prezentacji sprzętu policyjnego.

W spotkaniach udział wzięły dzieci ze szkoły podstawowej w Dobrem oraz szkoły podstawowej nr 1 w Sulejówku.

Szkoły, które chciałyby przeprowadzić podobne spotkanie w swojej placówce powinny taki fakt zgłosić pisemnie na adres komendy lub przesłać pismo drogą mailową na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone