Zamknij
REKLAMA

IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

10:51, 04.06.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Zawody sportowe, biesiada przy muzyce, zabawy i gry na świeżym powietrzu – tak zapowiada się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Skórcu, którą współorganizuje tamtejsza placówka Caritas Diecezji Siedleckiej - Warsztat Terapii Zajęciowej. Start 11 czerwca o godz. 10:00 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej 9.

Jak potwierdza Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, spartakiada jest integracyjnym wydarzeniem, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Udział zapowiedziało 11 placówek z: Siedlec, Kisielan, Stoku Lackiego, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Parczewa, Białej Podlaskiej, do których należą osoby niepełnosprawne w wieku od kilku do nawet kilkudziesięciu lat. Organizatorzy spodziewają się 150 niepełnosprawnych uczestników.

- Dla naszych uczestników jest to niezapomniane przeżycie, pobudzające ducha sportowej rywalizacji, a przy tym także chęci w pokonywaniu barier i ograniczeń. Wielu z nich czeka na ten dzień przez cały rok. Spartakiada przynosi korzyści również mieszkańcom gminy i uczniom szkoły w Skórcu – dla nich to praktyczna lekcja tolerancji, współpracy i integracji z osobami niepełnosprawnymi – mówi Mańkowska.

Spotkanie rozpocznie się polonezem w wykonaniu harcerzy i uczestników. Głównym punktem programu będą zawody, a w nich 5 konkurencji sportowych. Na spartakiadzie, współorganizowanej przez Caritas diecezjalną i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skórcu, będą obecne władze samorządowe województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego i gminy Skórzec.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone